Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV 22 cale? Sharp vs Toshiba

Maggikk 24 Cze 2014 23:05 1110 5
  • #1 24 Cze 2014 23:05
    Maggikk
    Poziom 7  

Witam,

muszę na szybko kupić mamie telewizor. Z uwagi na ograniczone miejsce w którym będzie stał w grę wchodzą tylko 22 cale. Jest to zakup nieplanowany (stary TV odmówił posłuszeństwa po 15 latach pracy) więc nie mam nieograniczonego budżetu. Po przeczytaniu wielu opinii i przesortowaniu forum zostały mi dwa modele do wyboru:
    1) Sharp LC-22LE250V
    2) Toshiba 22L1333G

W sieci dobrze sprzedaje się jeszcze Manta ale wszyscy narzekają na jakość montażu, dźwięk i usterkowość, więc odpada - no chyba że macie inne zdanie to proszę o opinie.

TV nie musi mieć super bajerów choć fajnie gdyby odtwarzał filmy w popularnych formatach wraz z napisami z USB - mogę czasem coś nagrać mamie aby obejrzała coś więcej niż papkę w TVN24.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3 x 4,5 m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? pod delikatnym kątem, powiedzmy 20 st.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? światło słoneczne pada pod kątem 45 st na ekran, lecz większość czasu zasłonięte są rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Sanyo kineskop 14 cali ;)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? w miarę ładny obraz i dźwięk, odtwarzanie filmów z USB, czas reakcji 5 ms
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? hdtv nc+
    10 .Jakie urządzenia? PVR Box NC+
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 8
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojetnie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? nie
    17. Preferencje co do wielkości? 22
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? kiepski obraz
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? i w dzień i wieczorem, 50/50
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 700
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie dotyczy

Proszę o szybką pomoc, tv to główne zajęcie zainteresowanej :)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

• #2 25 Cze 2014 19:12
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 25 Cze 2014 22:38
    Maggikk
    Poziom 7  

Ok, dziękuję za odpowiedź. Jeśli z tych 3m i tak nie będzie widać różnicy wezmę Sharpa. Ładniejszy :)

Pozdrawiam!

• #5 26 Cze 2014 00:18
    Maggikk
    Poziom 7  

Tak poważnie to Sharp ma 100Hz odświeżanie i to w zasadzie przeważyło o jego wyborze. Najnowsza aktualizacja dostępna na stronie umożliwia oglądanie filmów DivX, ma też trochę większy kąt (170 vs 130 st). Reszta specyfikacji jest praktycznie taka sama więc wygląd też jakieś tam znaczenie miał.
    Mam przekonanie do Sharpa, nic Toshiby nigdy nie miałem więc ostrożnie podchodzę do nieznajomych :)

Byłem dzisiaj w Neonecie i Media Expercie lecz nie mieli ani takiej Toshiby ani Sharpa. Szkoda, bo suche dane techniczne to jednak suche dane techniczne a wzrokowe poznanie sprzętu i opinia o jakości odtwarzanego obrazu może wiele zmienić :)

Będzie Sharp, zobaczymy.
    Pozdrawiam!

• #6 26 Cze 2014 16:17
    Raddo
    Poziom 10  

No i Sharp z tego co widzę jest w lepszej cenie, za 529zł na all można dorwać :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME