Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pentax Optio S1- Obiektyw się nie wysuwa .

Trampekkk 25 Jun 2014 09:10 1707 6
 • #1
  Trampekkk
  Level 8  
  Od pewnego czasu mam problem z aparatem Pentax Optio S1.
  Aparat się włącza tylko obiektyw się nie wysuwa(tak jak w temacie)
  Proszę o pomoc ,bo nie wiem czy zanieść do serwisu czy uda mi się samemu naprawić ten błąd :))))))
 • #2
  gajmix
  Level 32  
  Jeśli obiektyw się nie wysuwa to znaczy że jakieś jego elementy uległy mechanicznemu uszkodzeniu. Niestety tylko serwis.
 • #3
  Mikrob
  Level 17  
  Witam kolego gajmix , co z ciebie za serwisant aparatów , jak nie możesz poradzić co z tym zrobić i jesteś serwisantem takich aparatów, podobno to jest forum dla ludzi którzy chcą pomagać innym . Jak widzę dbasz raczej o bardzo drogie serwisy , chyba sam wiesz że naprawa takiego aparatu w serwisie jest wyższa od jego obecnej wartości . Co to za porada fachowca , "oddać do serwisu " trzeba jeszcze było dodać że twojego .
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  gajmix
  Level 32  
  Mikrob wrote:
  Witam kolego gajmix , co z ciebie za serwisant aparatów , jak nie możesz poradzić co z tym zrobić i jesteś serwisantem takich aparatów, podobno to jest forum dla ludzi którzy chcą pomagać innym . Jak widzę dbasz raczej o bardzo drogie serwisy , chyba sam wiesz że naprawa takiego aparatu w serwisie jest wyższa od jego obecnej wartości . Co to za porada fachowca , "oddać do serwisu " trzeba jeszcze było dodać że twojego .  Jeśli ktoś zaczął już naprawę i napotkał określone trudności wtedy jest duża szansa że na forum otrzyma wskazówki jak sobie z problemem poradzić, natomiast postawa roszczeniowa i oczekiwanie że ktoś na odległość zdiagnozuje usterkę, a potem poprowadzi za rączkę opisując szczegółowo cały proces naprawy to jednak trochę naiwne jest. Nawet nie napisałeś jakie masz przygotowanie do wykonania samodzielnej naprawy i masz żal że jesteś odsyłany do serwisu?
 • #6
  Mikrob
  Level 17  
  Kolego gajmix , nie wiem jakie tym masz przygotowanie serwisowaniem aparatów cyfrowych , ja zajmuję się naprawami elektroniki różnego rodzaju od ponad 30 lat zawodowo i nie tylko . Naprawiałem już sprzęt którego przypuszczam nigdy nie widziałeś na oczy , a co dopiero naprawiałeś . To tyle na mój temat .

  Jeżeli chodzi o problem z aparatem to właśnie miałem od jakiegoś czasu taki do naprawy od znajomego i wczoraj doczekał się na swoją kolej , dlatego szukałem czegoś na ten temat w internecie . Niestety nie znalazłem żadnej sensownej porady poza odsyłaniem do serwisu , więc zabrałem się za jego naprawę . Naprawa zajęła mi kilka godzin , ale aparat już działa . Aparat załączał się wysuwał obiektyw , zapalał wyświetlacz i po krótkiej chwili brzęczenia silniczka obiektywu cały się wyłączał . Przyczyną usterki była naderwana taśma łącząca transoptor szczelinowy czujnika położenia napędu obiektywu , aparat nie wiedział że już obiektyw został w pełni wysunięty i dlatego było słychać ten dźwięk . Wystarczyło zrobić obejście mostkiem uszkodzonego fragmentu tasiemki ( tasiemka jest z foli , a ścieżka ma grubość trochę większą od włosa ) najlepiej połączyć mostkiem transoptor z płytką złącza .W moim aparacie transoptor i silniczek jest w lewym dolnym rogu aparatu , pod mocowaniem wyświetlacza .
  Mam nadzieję że coś pomogłem , ale jak nie masz ręki chirurga i lutownicy z końcówką grubości igły to poproś kogoś kto ma takie możliwości .
 • #7
  gajmix
  Level 32  
  Mikrob wrote:
  Kolego gajmix , nie wiem jakie tym masz przygotowanie serwisowaniem aparatów cyfrowych , ja zajmuję się naprawami elektroniki różnego rodzaju od ponad 30 lat zawodowo i nie tylko . Naprawiałem już sprzęt którego przypuszczam nigdy nie widziałeś na oczy , a co dopiero naprawiałeś . To tyle na mój temat .

  No świetnie, tylko może należało wspomnieć o tym w swoim pierwszym poście?
  Nie napisałeś to zastałeś zakwalifikowany do grupy ludzi którzy zwracają się o pomoc nie mając zielonego pojęcia o technice i serwisowaniu urządzeń, a poza tym oczekują szczegółowej diagnozy podając tylko kilka ogólnych informacji dotyczących usterki

  Moderated By Dzimi:

  Proszę o stonowanie wypowiedzi i trzymanie się głównego wątku czyli uszkodzenia aparatu.
  Proszę również o zwrócenie uwagi przez kol.Mikrob tematu o wiedzę i doświadczenia jakie reprezentuje kol. Gajmix - który wielokrotnie wspomógł osoby szukające pomocy na forum.