Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP DeskJet 5740 - miga dioda od czarnego tuszu

dante_87 25 Jun 2014 11:01 2088 1
    dante_87
    Level 8  
    Witam, posiadam drukarkę HP DeskJet 5740 i z góry zaznaczam, że zapoznałem się ze wszystkimi wątkami na forum, które tyczą się tego modelu. Z racji na nieopłacalność oddawania jej do serwisu próbuję sam dojść do sedna problemu. Mianowicie pewnego dnia po włączeniu, zaczęła migać pomarańczowa dioda czarnego katridża. Styki były czyszczone, była próba z zaklejaniem pinów, kupiłem nowy zamiennik i dalej ten sam problem. Wypróbowałem sposób użytkownika Ash Ketchum z tego wątku:

elektroda.pl/rtvforum/topic320741.html#1617762

i poskutkowało, wydrukowałem kilka stron. Kolejnego dnia po włączeniu dioda znowu zaczęła migać i ponowne próby resetu nie dają już efektu. Nie wiem czy to wina styków czy coś innego. Testy ze strony hp (przytrzymanie power'a i wciskanie cancel'a) działąją i strona testowa itp jest drukowana normalnie.

h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?product=71896&lang=en&lc=en&cc=us&dlc=en&docname=bpd07098#N1115
    Kovalinski
    Level 15  
    Prawdopodobnie błąd pamięci drukarki, pożycz od kogoś tusz sprawny i na moment wsadź do swojej drukarki. Jak będzie OK, zamień z powrotem na swój. Powinno zadziałać. PS, sprawdź czy przypadkiem nie jest wyłamany pręt dociskający w karetce i czy tasiemka z pinami jest cała - zdarzało się na serwisie że te białe tasiemki z pinami miały dziurę. Pozdro.