Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E3131 nie chce się połączyć w roamingu.

editededdie 25 Cze 2014 14:55 1191 0
    editededdie
    Poziom 1  
    Witam. Od wczoraj staram sie znaleźć rozwiązanie mojego problemu jednak bezskutecznie więc zdecydowałem sie zaczerpnąć z mądrości ludu. Tak więc kupiłem wczoraj modem Huawei E3131 w ofercie Play. Niestety u mnie w domu nie mam zasięgu Play jednak nie zaniepokoiło mnie to bo wiem, że Play pozwala na korzystanie z roamingu krajowego i tak zawsze łączę się w domu z internetem na telefonie. Odpaliłem program od play i nie mogłem się zarejestrować z żadną siecią. Poszperałem i znalazłem rozwiązanie- Play Online jako jedyna taryfa nie umożliwia połączeń w polskim roamingu. Pomyślałem ok włoże inną kartę i tak zrobiłem. Zarejestrowało mnie w sieci wszystko ładnie lecz przy próbie połączenia dostaje taki komunikat:
    A tak wygląda pasek stanu wskazujący brak połączenia :
    Kiedy próbuje otworzyć internet dostaje kolejno te 2 okienka :
    Huawei E3131 nie chce się połączyć w roamingu. Huawei E3131 nie chce się połączyć w roamingu.
    Dodam, że konfiguracja APN jest na 99% dobra numer widac na obrazku a nazwa apn to internet. Modem jest ustawiony w trybie RAS, próbowałem też połączyć się przez top_netinfo a wynik ten sam :

Dodano po 2 [godziny] 11 [minuty]:

Rozwiazalem problem przez format. Najprawdopodobniej Problem stanowily sterowniki od jednego z ponizszych programow :
    Tethet
    Virtualbox
    Conectifyme
    Mozna zamknac.