Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja Aero2 przez modem w smartfonie

25 Cze 2014 14:02 1641 2
 • Poziom 8  
  Witam
  chciał bym korzystać z darmowego internetu Aero2 w swoim smartfonie, jest nim Motorola Moto G. Model ten nie posiada opcji dual sim, zatem zakupiłem poniższy adapter:
  Instalacja Aero2 przez modem w smartfonie

  Modem z którego próbuję się połączyć to Huawei E3131. Podłączam go do smartfona, po pewnym czasie mruga w nim dioda na niebiesko dokładnie co trzy sekundy. Co oznacza, że "Modem USB rejestruje się do sieci HSPA+/3G. Wszystko fajnie, tylko po za tym nic się nie dzieję. Ustawiłem nowy APN (w punkcie dostępowym) pod Aero2, świeci się na zielono, ale połączenia z internetem dalej nie ma. Zmieniłem tryb sieci z 2G na 3G nic.

  Dodam, że wcześniej korzystałem z tego modemu na laptopie, jest tam wgrane oprogramowanie Mobile Partner tyle, że pod Windowsa. Androida niestety nie obsługuje. Szukałem Mobile Partner-a pod androida nigdzie nie znalazłem. Napisałem do Huawei-a w tej sprawie i oczekuję na odpowiedź.

  Co więcej, w opcjach "Modem i przenośny hotspot" jest pierwsza z góry do wyboru opcja pt. "Modem USB" pod nią jest nie podłączono USB ( w momencie kiedy modem E3131 jest podpięty do smartfona przez adapter). Opcja ta jest szarawa, nie można jej zedytować, ani w nią wejść.

  Tyle ode mnie, ktoś ma jakieś pomysły jak połączyć się z Aero2 przy w obecnej sytuacji? Z góry dziękuję za pomoc.
 • Poziom 29  
  Najwyraźniej Mot G nie obsługuje tego modemu.
 • Poziom 23  
  1. Nie wiemy, jaki masz modem E3131 - tradycyjny, czy HiLink. Ich działanie jest inne.
  2. Dioda zacznie migać itd. nawet po włożeniu do zasilacza USB - to efekt podania zasilania, a nie rozpoznania urządzenia.
  3. Telefony Android nie obsługują modemów podłączanych z zewnątrz z prostego powodu - nie ma interfejsu użytkownika do obsługi dwóch modemów na raz (wbudowanego i dołączonego). Możesz próbować zrootować i doinstalować oprogramowanie ppp-widget, ale jakie będą efekty - nie mam pojęcia, może być nieciekawie.