Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Obniżone progi opłat roamingowych w UE od 1 lipca 2014 roku

pseven 25 Jun 2014 15:05 2145 3
 • Obniżone progi opłat roamingowych w UE od 1 lipca 2014 rokuNa mocy nowej uchwały Komisji Europejskiej od 1 lipca 2014 roku zaczną obowiązywać nowe, niższe progi opłat naliczanych za komórkowe połączenia międzynarodowe na terenie Unii Europejskiej.

  Począwszy od 1 lipca 2014 roku przebywający za granicą własnego kraju użytkownicy telefonów komórkowych za 1 minutę połączenia wychodzącego zapłacą nie więcej niż 0,97 zł, natomiast za minutę połączenia przychodzącego maksymalnie 0,25 zł.

  Wysłanie wiadomości SMS lub MMS wiązać będzie się z pobraniem opłaty nie przekraczającej odpowiednio: 0,31 lub 1,02 zł, a transfer 1 MB danych kosztować będzie maksymalnie 1,02 zł.

  Podane wyżej ceny są cenami brutto w PLN z VAT obliczonymi z użyciem średniej kursów euro z 1 marca, 1 kwietnia i 1 maja 2014 roku.

  Źródło:
  http://www.engadget.com/2014/06/24/eu-slashes-data-call-text-charges/
  http://www.uke.gov.pl/nowe-stawki-za-roaming-w-ue-od-1-lipca-2014-13806

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  pseven
  Translator, editor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  pseven wrote 8990 posts with rating 1984. Been with us since 2009 year.
 • #2
  gbd.reg
  Level 21  
  Co warto jeszcze zaznaczyć, będziemy mogli wybrać operatora świadczącego roaming, nie musi być to operator z którym nas wiąże karta sim, może to być inny, np zagraniczny operator komórkowy świadczący usługi w danym kraju (oczywiście ceny nie muszą być równe tym, które taki operator świadczy swoim rodzimym klientom)
 • #3
  iagre
  Level 35  
  Ciekawe jak te cenniki wyjdą w „praktyce”. Jakiś czas temu kilka razy byłem w Niemczech. Jak tylko przekraczałem granicę to dostawałem serię SMSów z heyah.pl na temat kosztów roamingu. Z ciekawości przyjrzałem się temu co w tych SMSach napisano i... rzuciło mi się w oczy że cennik był tak skonstruowany że bardziej opłacalne było połączenie foniczne niż SMS. W połączeniu fonicznym w kosztach SMSu można było przekazać znacznie więcej informacji niż w SMSie.
 • #4
  szymon122
  Level 38  
  Ciekawe jak to się ma do korzystania z telefonu na morzu, ja gdy płynąłem z Włoch do Grecji dostałem sms o cenach połączeń i zaszokowała mnie cena 1 minuty - około 25zł brutto, sms coś koło 5zł. Co prawda to było dobre kilkanaście lat temu, nie wiem jak dzisiaj to wygląda.