Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a3 1.8T 1997 AGU (WAUZZZ8LZVA079241) szarpie, przygasa, gaśnie

timtim1992 25 Cze 2014 17:02 3486 0
  • #1 25 Cze 2014 17:02
    timtim1992
    Poziom 1  

Jak w temacie, posiadam Audi a3 1.8 T z gazem sekwencyjnym, samochód 1997 rok oznaczenie AGU
    numer nadwozia WAUZZZ8LZVA079241

samochodzik śmigał świetnie, fajne przyspieszenie (wersja 150 konna) do czasu, ostatnio jazda stała się udręką, samochód faluje na obrotach, szarpie podczas jazdy (wciskam pedał gazu a obroty spadają aż w pewnym momencie nie poczuje szarpnięcia - robi się tak dość często i na każdym biegu) samochód przygasa, obroty spadają do 500-400 i samochód gaśnie, na postoju również po dłuższym postoju sam zgaśnie. Dynamika jazdy również mocno się pogorszyła. Czym bardziej rozgrzany samochód tym gorsza jazda. (Czasami przy zgaśnięciu i szybkim odpaleniu na chwile wyskakuje kontrolka czerwony "!".
    W samochodzie były wymienione świece, czujnik wody, czyszczona i zaadaptowana przepustnica, kilka razy na komputerze miał gaszone błędy (co dziwne po miesiącu od skasowania błedów miał ich znowu dość sporą ilość). Samochód ma aktualnie odłączoną turbine z powodu uszkodzenia gruszki ciśnienia którą szukam z brakiem powodzenia. Dodaję że nie jest to wina gazu bo na benzynie jest ten sam problem. Nie mam pojęcia jak sobie z tym problemem poradzić, elektryk mówił mi że to gaz jest wtłaczany na siłe (uszkodzenie zaworu jakiegoś) co powoduje małą mieszankę powietrza i samochód tak reaguje, aczkolwiek na benzynie jest ten sam kłopot. Mogę jeszcze dodać że po zmianie czujnika wody samochód miał 5 dniowy zryw, nic nie przerywało a dynamika wróciła do normy lecz aktualnie znów zaczął szaleć.

4 0