Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płytka testowa ZL11AVR z mikro - Brak reakcji wyświetlacza 7-segemntowego

19DyDom45 25 Cze 2014 21:00 807 5
  • #1 25 Cze 2014 21:00
    19DyDom45
    Poziom 9  

Witam problem jest następujący zakupiłem sobie książkę "Mikrokontrolery dla początkujących " i zestaw AVR ZL11AVR, zmontowałem i próbuje zapalić chodź jeden segment np A, B, czy C,i nic chodź raz mi się udało zapalic ostatni segment A a gdy teraz wpisz obojętnie jaki kod nie reaguje wogóle proszę o pomoc co może być przyczyną. Używam programu BASCOM DEMO i programator USBASP.

Dodano po 1 [godziny] 49 [minuty]:

A teraz mam taki błąd ;/

0 5
  • #2 25 Cze 2014 21:01
    ZbeeGin
    Poziom 38  

Wyświetlacz - poszczególne segmenty - można wysterować bez procesora. Wystarczy procesor wyjąć z podstawki i połączyć odpowiednie goldpiny do masy.
    Sprawdź czy na wyświetlaczu W4 zaświeci się segment A gdy PD3 i PB7 zewrzesz do GND. Potem zmieniając połączenia od PB0 do PB6 czy zaświecą również pozostałe segmenty.
    Możesz potem przetestować inne wyświetlacze zmieniając PD3 na PD4 czy PD5 czy PD6. Oczywiście zworki J1 i J2 mają być w pozycji DISP.

Jak już to przetestujesz i to będzie działać można zająć się "niedziałającym" procesorem lub źle napisanym programem.

0
  • #4 25 Cze 2014 21:05
    ZbeeGin
    Poziom 38  

Pliki HEX jakie próbuje odczytać USBASP nie mają właściwej nazwy. ".hex" może nie być tu poprawną nazwą pliku.
    Prawdopodobnie też jeśli takie pliki są generowane i odczytywane to mają jednak zerowy rozmiar. Zatem może być to problem konfiguracji programu BASCOM.

0
  • Pomocny post
    #6 25 Cze 2014 21:40
    zumek
    Poziom 39  

19DyDom45 napisał:
    Albo ja zielony jestem albo...
    ...ślepy :)

Kolega ZbeeGgi miał na myśli PD3 i PB7.
    Poza tym, co z czym i jak podłączyć, można odczytać ze schematu, który dołączyłeś.
    Zakładam, że potrafisz czytać schematy.

0