Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki zastosować?

michal15182 25 Cze 2014 23:02 864 6
  • #1 25 Cze 2014 23:02
    michal15182
    Poziom 6  

Witam,
    tak się składa, że dostałem w prezencie "stary" sprzęt wzmacniacz + dwie kolumny.
    Postanowiłem że przywrócę życie temu zestawowi, tylko nie wiem czy w ogóle to się opłaca i czy jest szansa że będzie to jakoś grało.
    Wzmacniacz z tego co widziałem jest sprawny w kolumnach należałoby wymienić wszystkie głośniki.

Moja prośba jest następująca:
    1)Czy mógłby ktoś ocenić czy można odbudować ten zestaw niedużym kosztem?

2) Jakich przetworników użyć i jak je połączyć, jaką zwrotnicę zastosować? Audio to byłoby używane w pokoju 16m2, muzyka różna, z naciskiem na większe basy. Ograniczony budżet (powiedzmy 300zł).

Byłbym wdzięczny za podesłanie jakiegoś schematu podobnie wyglądających kolumn z możliwością zdobycia głośników na obecnym rynku.

Jakie głośniki zastosować? Jakie głośniki zastosować? Jakie głośniki zastosować?

0 6
  • #3 26 Cze 2014 10:52
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Tylko starych Tonsili możesz szukać bo nowe głośniki mają po prostu za dużo Watów i nie napędzisz ich tym starym Sharp-em. Podaj średnice głośników brakujących. Ja bym to przywrócił do życia bo stary sprzęt brzmi a nowe tylko gra...W sumie w używkach jak poszukasz to do 100zł znajdziesz brakujące głośniki i uruchomisz kolumny. Są tam zwrotnice czy wyszabrowane?

0
  • #4 26 Cze 2014 11:31
    michal15182
    Poziom 6  

Średnice głośników to bodajże 10, 13 i 18 lub 20 cm. Nie pamiętam dokładnie, musiałbym zmierzyć jak będę miał okazję.
    Niestety żadnych zwrotnic w nich nie ma. ;/

0
  • #5 26 Cze 2014 14:29
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Brak zwrotnic = powoli gra sie nie warta świeczki robi bo wątpie byś te kolumny aktywnie zasilał jak chodzi o podział...

0
  • #6 26 Cze 2014 18:59
    michal15182
    Poziom 6  

Hmm, właśnie też się zastanawiam czy to się w ogóle opłaca. Dodam, że nie znam się na budowie/dobieraniu zwrotnic do głośników.

0
  • #7 26 Cze 2014 20:56
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

To na olx.pl za 6pak wystaw a wzmacniacz jak działa od 49zł na allegro i kończ biznes.

0