Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzona partycja - chcę odzyskać dane

mystic0mav 26 Jun 2014 02:08 1320 6
    mystic0mav
    Level 2  
    Witam. Mam poważny problem, mianowicie wczoraj z zamiarem podzielenia trochę wolnego miejsca z mojego dysku danych D i przekazania go na systemowy C programem EaseUS Partition Master Free Edition, wysiadł mi prąd ( a laptop nie miał akurat baterii).
    Wszystko runęło i teraz dysk D przepadł, ale czy na dobre?
    Proszę o wszelaką pomoc.
    Dziękuję i pozdrawiam.

Uszkodzona partycja - chcę odzyskać dane Uszkodzona partycja - chcę odzyskać dane
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Skoro otworzyłeś wolumin LENOVO i masz tam swoje pliki to [Usuń] $Volume 06 a [Wstaw] LENOVO i [Zastosuj], w zarządzaniu odśwież.

BTW: chcesz "przekazać" wolne miejsce z D: do C: a tymczasem między nimi masz partycję dla WinRE 8.1...
    mystic0mav
    Level 2  
    Zrobiłem tak jak napisałeś, Lenovo rzeczywiście wrócił, ale każdy folder jest niedostępny, cyt.:
    "Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny"
    EDIT: PROSZĘ o pomoc!!!!
    Uszkodzona partycja - chcę odzyskać dane
    Testerrr
    Level 25  
    49 stopni to też sporo. Zwróć uwagę czy dysk ma odpowiednią cyrkulację lub włożony między jedno urządzenie, a drugie - np. cd-rom, inny hdd.

Najbezpieczniej jest zrobić kopie tak jak wspomniał Wasilkowski, ale jesli z jakichs przyczyn nie możesz - to wybierz w DMDE tą partycję Lenovo, którą wcześniej dodawałeś - i zobacz czy jak odzyskasz jakiś plik z folderu root to czy będzie on czytelny. Oczywiście odzyskać musisz na inny nośnik. Zwróc uwagę czy wyskoczy jakiś komunikat w DMDE i czy po otwarciu tego pliku zawartość jest prawidłowa.
    Gdyby coś było nie tak - wybierz w DMDE partycje Lenovo, ale tą oznaczoną żółtym kwadracikiem - i tam kliknij na zieloną strzałkę (wszystkie znalezione + rekonstrukcja) i ponow procedure jw.