Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat punto 2 - jaki wybrac i z jakim przebiegiem

8P8C 26 Cze 2014 07:32 1359 4
  • #1 26 Cze 2014 07:32
    8P8C
    Poziom 1  

Witam

Jako iz mam odlozone troche pieniedzy a mowie o 4 tys i chce dokonac zakupu mojego pierwszego samochodu prosze o rade :) wybor padl na punto 2 i tutaj pojawia sie problem. Mam na oku dwa, ktore sa kilka km ode mnie i nie moge sie zdecydowac, poniewaz:

1) 1.2 60 km, 5 drzwiowy, benzyna, przebieg 120 km, rok 2000
    2) 1.2 60 km, 3 drzwiowy, benzyna + LPG (sekwencja), przebieg 205 tys, rok 2001

Glownie chodzi mi o przebieg, oby dwa z samochodow przebieg maja raczej autentyczny. 2 samochod niestety ma juz troche tego przebiegu i nie wiem ile jeszcze na lpg wytrzyma ten silnik. Co do 1 to moge brac bo czysta Pb i maly przebieg :) Prosze o pomoc :) Moze ktos wie ile srednio Puntem mozna przejechac :P

0 4
  • #2 26 Cze 2014 13:31
    cirrostrato
    Poziom 36  

8P8C napisał:

Jako iz mam odlozone troche pieniedzy a mowie o 4 tys i chce dokonac zakupu mojego pierwszego samochodu prosze o rade... Moze ktos wie ile srednio Puntem mozna przejechac :P
    Pewnie mod mój wpis wykasuje ale z moich obserwacji znajomych młodych kierowców wynika, że ,,młody napalony'' przejeżdża swoim pierwszym autkiem niecały rok, do kasacji.....tak więc przebiegiem się nie przejmuj, za 4 tys. możesz ryzykować.

0
  • #3 26 Cze 2014 17:13
    bmserwis
    Poziom 36  

8P8C napisał:
    oby dwa z samochodow przebieg maja raczej autentyczny.

Skąd taki wniosek?
    Jeżeli miałbyś faktycznie pewność co do przebiegu to w ciemno brałbym ten pierwszy.

0
  • #4 26 Cze 2014 17:38
    Loker
    Poziom 38  

Pierwszy ma co najmniej podejrzany przebieg - podłączałeś komputer?
    Swojego czasu miałem Punto 2 - kupowałem z przebiegiem ponad 200k (na liczniku mial 180k ;) ) bez gazu - nie było większych problemów z silnikiem, brał trochę olej i tyle.
    Jakie masz wyposażenie w pierwszym i w drugim?

1
  • #5 30 Cze 2014 23:28
    tzok
    Moderator Samochody

3D ładniejszy, 5D bardziej praktyczny. Baz LPG zawsze pewniejszy. Te silniki łatwo przegrzać, a instalacja LPG temu sprzyja. Do tego obecność LPG oznacza bardziej intensywną eksploatacja i szukanie oszczędności, a wszelkie zaniedbania w serwisowaniu instalacji LPG mogą mieć poważne konsekwencje.

0