Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kable do kina domowego i rozmieszczenie ich pod tynkiem

jarekvx 26 Cze 2014 10:52 1617 4
 • #1 26 Cze 2014 10:52
  jarekvx
  Poziom 9  

  Witam
  W przeciągu roku zamierzam kupić sobie kino domowe, nic wygórowanego bo w przedziale ok 2-3 tys. złotych. Firmy które będę brał pod uwagę to onkyo, denon, yamaha. Mam prośbę o poradę co do kabli. Chcę je rozciągnąć pod tynkiem i muszę jakieś wybrać. Do tylnich satelit może być gorszy kabel gdyż uzbiera się tam ok 25-30 m kabla. chcę zastosować też gniazda głośnikowe, żeby móc w każdej chwili wypiąć kabel i żeby było estetycznie. Jednak nie wiem czy te gniazda nie spowodują spadku mocy i jakości dźwięku.
  Proszę o poradę co do marki kabli które moge zastosować. W jakiej mniej więcej cenie muszę szukać żeby to jakoś grało, ale też przy takim tanim kinie żeby kable nie były od niego droższe.

  0 4
 • #2 26 Cze 2014 13:32
  k52
  Poziom 32  

  Jeśli pod tynkiem to dobrze by było w podwójnej koszulce np. Melodika purple rain, SUPRA PLY 2.0, z tańszych jakieś klotz LY, Cordial CL .
  Kable lepiej wpiąć bezpośrednio w kolumnę, bo tak kabel w ozdobne gniazdko z niego kawałek kabla do gniazda kolumny ?
  Tylne teoretycznie możesz dać na 1,5mm ( bo to głośniki efektowe) ale na przód coś dobrego 2,5mm. Co ma wspólnego danon z yamahą ? Bo raczej inaczej grają te marki .

  0
 • #3 26 Cze 2014 14:29
  RMS.pl

  Poziom 26  

  W Melodice możesz wybrać wszystko - i gniazda i kable. Wtedy masz pewność, że bedzie dobrze jakościowo, nawet jak drożej.

  Jakie kolumny bierzesz i jakie to pomieszczenie?

  0
 • #5 26 Cze 2014 16:13
  k52
  Poziom 32  

  Czyli 3 tys to mało? A system będzie jak najsłabszy element ogniwo - aluminiowy kabel 0,7mm po 1,2zł za metr .
  Nie szkoda Ci będzie dwa razy wydawać, albo zastanawiać się co by było jakbym kupił od razu solidniejsze normalne miedziane(te z linku do miedziowane aluminium)
  Kup przynajmniej czysto miedziane Cu bez tej podwójnej izolacji dla tych efektowych i 1,5mm. Bo przy takiej długości i małej średnicy będziesz miał straty i dużą oporność. Nikt nie namawia Cię na kable po 50zł ale 6-12 zł to naprawdę miniumum i gwarancja że jest miedź, a nie aluminium. To przynajmniej na kolumnach frontowych nie oszczędzaj na kablach( Tym bardziej jak je na wieki wmurujesz).
  Różnica w dźwięku między kablem głośnikowym za 5 a za 20 zł potrafi być duża, a co dopiero za 1,2 zł , mnie by było szkoda kasy na kiepskie i niebezpieczne/nietrwałe.
  Dogadaj się z sprzedawcą że kupisz więcej bo nie metr tylko np. 50m niech sprzeda taniej, powiedzmy takie cordiale, klotze itp może wydasz więcej niż 50zł bo 200 ale masz czyste sumienie , a różnica 150zł przy remoncie mieszkania to niewielka różnica.

  0