Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia Z spowolniona po aktualizacji Androida 4.4

k0rdian 26 Cze 2014 12:03 2691 5
 • #1 26 Cze 2014 12:03
  k0rdian
  Poziom 17  

  Witam.

  Odkąd pojawiła się aktualizacja do Androida 4.4 w sieci Play dla Xperii Z, mój telefon po aktualizacji znacznie zwolnił. Ekran blokowania czasem się zacina, przez co nie mogę za pierwszym razem wpisać wzoru odblokowania, gdy wybieram np. jakiś formularz do wpisania, klawiatura czasem się nie uaktywnia, gdy wchodzę w "Ustawienia", animacja "szarpie" przy przesuwaniu listy elementów. No spadek wydajności jest według mnie rzędu 40%-50%. Używałem Clean Mastera do czyszczenia, bo myślałem, że może system się czymś "zapchał", ale jednak tak się nie stało, poza tym z tego, co się orientuję, Android "potrafi" sam zwalniać RAM, podczas pracy. Proszę o informację, jak ewentualnie mogę sobie z tym poradzić i czy ktoś może miał podobny problem na Xperii.

  0 5
 • #2 26 Cze 2014 12:52
  rtvkce
  Poziom 29  

  Zawsze przy kolejnej aktualizacji telefon będzie zwalniał. Wg mnie celowy zabieg producenta:)
  kup pan nowego flagowca.. takie rozumowanie producenta.
  Na początek dobrze było by wgrać softa bez brandu play.

  0
 • #3 26 Cze 2014 12:54
  k0rdian
  Poziom 17  

  Kompletnie nie znam się na instalacji softów, to po pierwsze, po drugie obawiam się, że przy reinstalacji Androida stracę gwarancję.

  0
 • #5 26 Cze 2014 14:39
  k0rdian
  Poziom 17  

  Nie robiłem, jednak po przeszukaniu krańców "Internetów", znalazłem sposób, który jest logiczny, a co więcej - efektywny, ściślej mówiąc Sony znalazło problem powodujący obniżenie wydajności. Jest to aplikacja Google Play Services. Można ją odinstalować, lub zdezaktywować poprzez włączenie opcji „Zrezygnuj z reklam opartych na zainteresowaniach” znajdującej się w menu: Ustawienia->Konta->Google->Reklamy oraz jednoczesne wyłączenie opcji „Tworzenie kopii zapas. danych” znajdującej się w menu: Ustawienia->Kopia zapasowa i resetowanie.

  Drugim krokiem, który okazał się skuteczny jest uruchomienie opcji programistycznych (kilkakrotnie dotknięcie numeru kompilacji: Ustawienia>Informacje o telefonie>Numer kompilacji, potem trzeba się cofnąć i pojawiają się “Opcje programistyczne”). Tam włączyć “Wymuś renderowanie na GPU” oraz wszystkie “Skala animacji…” i Skala długości animacji” ustawić na 0,5x.

  Telefon się nie grzeje i działa jak przed aktualizacją

  0
 • #6 27 Cze 2014 23:23
  TomekxD
  Poziom 29  

  Ja polecam calkiem te animacje wylaczyc - i tak sa zbedne. Kolega radzil Wipe - na miejscu autora pytanie od razu bym zrobil.

  0
  Szukaj w 5mln produktów