Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia Z spowolniona po aktualizacji Androida 4.4

26 Cze 2014 12:03 2832 5
 • Poziom 17  
  Witam.

  Odkąd pojawiła się aktualizacja do Androida 4.4 w sieci Play dla Xperii Z, mój telefon po aktualizacji znacznie zwolnił. Ekran blokowania czasem się zacina, przez co nie mogę za pierwszym razem wpisać wzoru odblokowania, gdy wybieram np. jakiś formularz do wpisania, klawiatura czasem się nie uaktywnia, gdy wchodzę w "Ustawienia", animacja "szarpie" przy przesuwaniu listy elementów. No spadek wydajności jest według mnie rzędu 40%-50%. Używałem Clean Mastera do czyszczenia, bo myślałem, że może system się czymś "zapchał", ale jednak tak się nie stało, poza tym z tego, co się orientuję, Android "potrafi" sam zwalniać RAM, podczas pracy. Proszę o informację, jak ewentualnie mogę sobie z tym poradzić i czy ktoś może miał podobny problem na Xperii.
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 29  
  Zawsze przy kolejnej aktualizacji telefon będzie zwalniał. Wg mnie celowy zabieg producenta:)
  kup pan nowego flagowca.. takie rozumowanie producenta.
  Na początek dobrze było by wgrać softa bez brandu play.
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 17  
  Kompletnie nie znam się na instalacji softów, to po pierwsze, po drugie obawiam się, że przy reinstalacji Androida stracę gwarancję.
 • Admin grupy GSM
  Po zrobieniu aktualizacji zawsze trzeba zrobić vipe, robiłeś?
 • Poziom 17  
  Nie robiłem, jednak po przeszukaniu krańców "Internetów", znalazłem sposób, który jest logiczny, a co więcej - efektywny, ściślej mówiąc Sony znalazło problem powodujący obniżenie wydajności. Jest to aplikacja Google Play Services. Można ją odinstalować, lub zdezaktywować poprzez włączenie opcji „Zrezygnuj z reklam opartych na zainteresowaniach” znajdującej się w menu: Ustawienia->Konta->Google->Reklamy oraz jednoczesne wyłączenie opcji „Tworzenie kopii zapas. danych” znajdującej się w menu: Ustawienia->Kopia zapasowa i resetowanie.

  Drugim krokiem, który okazał się skuteczny jest uruchomienie opcji programistycznych (kilkakrotnie dotknięcie numeru kompilacji: Ustawienia>Informacje o telefonie>Numer kompilacji, potem trzeba się cofnąć i pojawiają się “Opcje programistyczne”). Tam włączyć “Wymuś renderowanie na GPU” oraz wszystkie “Skala animacji…” i Skala długości animacji” ustawić na 0,5x.

  Telefon się nie grzeje i działa jak przed aktualizacją
 • Poziom 29  
  Ja polecam calkiem te animacje wylaczyc - i tak sa zbedne. Kolega radzil Wipe - na miejscu autora pytanie od razu bym zrobil.