Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć TV dekoder kino domowe

dziarkos13 26 Cze 2014 15:11 3321 24
  • #1 26 Cze 2014 15:11
    dziarkos13
    Poziom 8  

Witam, kupiłem ostatnio kino domowe LG HX806TG link ze specyfikacjami: LG HX806TG | LG Electronics, posiadam TV LG 42LD420, oraz dekoder Orange SHD85. I tu pojawia się problem, bo TV z dekoderem mam podłączony przez HDMI ale dźwięk wiadomo jest tylko w TV i chciałem się dowiedzieć czy ktoś mógłby mi pomóc z podłączeniem tego w składną całość.

0 24
  • Sklep HeluKabel
  • #2 26 Cze 2014 16:23
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Spróbuje zasugerować takie rozwiązanie. Kino oraz dekoder proszę połączyć do TV przewodami HDMI. Jako, że dekoder przesyła dźwięk przestrzenny, a kino ma wejście dla tego typu sygnału, można to wykorzystać. Jednak, wyjście jest SPDIF ( koncentryczne)
    , a wejście optyczne
    , należy poprzez konwerter
    dopasować te dwa gniazda.
    Taki układ zapewni nam możliwość dźwięku przestrzennego.
    Można jeszcze podłączyć przewodami typu chinch
    wyjście audio analogowe z dekodera z wejściem audio w kinie domowym. Jednak tu uzyskamy tylko sygnał stereofoniczny.Pozdrawiam.

0
  • #3 26 Cze 2014 16:34
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, w przypadku kolegi nie wydaje się to kłopotliwe. Kolega ma dwie opcje:

1 - połączyć telewizor i kino domowe kablem optycznym TosLink - telewizor ma odpowiednie wyjście a kino odpowiednie wejście optyczne.
    W takim przypadku kino trzeba ustawić na wejście Optical. W telewizorze należy ustawić w menu Audio na Głośniki Zew. W ustawieniach wyjścia optycznego należy upewnić się, że jest ono ustawione na Dolby Digital.
    2 - jest możliwe podłączenie dekodera do kina bezpośrednio, ale potrzebny jest wtedy adapter Coaxial IN -> Optical Out.

Dekoder pozostaje podłączony do telewizora poprzez HDMI.

0
  • #4 26 Cze 2014 16:35
    dziarkos13
    Poziom 8  

Kurcze niestety tego się obawiałem, niestety mam telewizor pozostawiony na ścianie wiszący, a LG niestety wtedy nie pomyślał o tym i 2 wejście HDMI jest niestety zastawione przez ścianę. Czy można coś poradzić w tej sytuacji?

0
  • #5 26 Cze 2014 16:40
    Polon_us
    Poziom 40  

dziarkos13 napisał:
    Czy można coś poradzić w tej sytuacji?

Tak jak zostało opisane w dwu powyższych wpisach - opcja dekoder do kina. Potrzebny będzie adapter wspomniany powyżej.

0
  • Pomocny post
    #7 26 Cze 2014 16:56
    Polon_us
    Poziom 40  

Adapter jest OK. Kabelki kolega ma pokazane w wpisie #2 kolegi leszekpo59 - dwa górne kabelki - optyczny TosLink + pojedyńczy CINCH.

0
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #9 26 Cze 2014 17:24
    Polon_us
    Poziom 40  

Heh, możesz kupić standardowy podwójny :) Po prostu wykorzystasz tylko jeden przewód.

Istotne jest to, że tylko jedno połączenie CINCH jest potrzebne. A czy to będzie jeden z podwójnego, czy jeden z potrójnego kabla CINCH, to już nie ma znaczenia.

0
  • #10 26 Cze 2014 17:39
    dziarkos13
    Poziom 8  

Ok, czyli mogę też zrobić tak jak napisałeś w punkcie
    1) połączyć TV i kino przez Toslink i zmienić tylko w ustawieniach kina TV i też będzie grało tak?

A jak będę chciał kiedyś zrobić tak żeby dekoder-kino to po protu z tym adapterem.

Dobrze rozumiem?

0
  • Pomocny post
    #11 26 Cze 2014 17:54
    Polon_us
    Poziom 40  

To co napisałeś, jest zgodne z tym co opisałem powyżej.

Jeżeli masz dojście do wyjścia optycznego w telewizorze, to wystarczy Ci tylko przewód optyczny.

0
  • #12 26 Cze 2014 18:01
    dziarkos13
    Poziom 8  

No właśnie przed chwilą sprawdziłem i kabel optyczny w przeciwieństwie do HDMI zmieści się spokojnie. Ok dzięki wielkie. Dobrze będzie pooglądać mundial z dobrym nagłośnieniem. Jeszcze raz wielkie dzięki.

0
  • #13 26 Cze 2014 20:31
    sebek1071
    Poziom 13  

kolego istnieje jeszcze cos takiego jak kątowy wtyk HDMI który musi się zmieścić skoro mieści się TOSLINK :)

0
  • #14 26 Cze 2014 21:01
    dziarkos13
    Poziom 8  

Kątowy wtyk HDMI myślę że się zmieści. Ale mimo tego i tak już skorzystam z TOSLINK. Dzięki za pomoc ;)

0
  • #15 27 Cze 2014 05:59
    Polon_us
    Poziom 40  

sebek1071 napisał:
    kolego istnieje jeszcze cos takiego jak kątowy wtyk HDMI który musi się zmieścić skoro mieści się TOSLINK

To się zgadza, tego rodzaju wtyk HDMI mógłby być użyty.

Szkopuł w tym, że kolega dziarkos13 potrzebuje połączenia pomiędzy telewizorem a kinem do przeniesienia sygnału audio z TV do kina. Generalnie, jest to możliwe przy pomocy kabla HDMI, jeżeli obydwa urządzenia wspierają funkcję HDMI ARC.
    W tym konkretnym przypadku posiadane przez autora tematu kino nie wspiera tej funkcji, telewizora nawet nie sprawdzałem pod tym kątem. Także, wsteczne przesłanie sygnału audio nie jest możliwe.

Aczkolwiek, nie przeczę, że takie połączenie przydało by się, aby uzyskać najlepszą jakość obrazu z kina w telewizorze.

0
  • #16 27 Cze 2014 10:00
    sebek1071
    Poziom 13  

Kolego polon_us moja rada była na przyszłość gdyby autor chciał coś jeszcze podłączyć ponieważ twierdził że nie mieści Mu się wtyk HDMI z tyłu. :)

0
  • #17 27 Cze 2014 12:15
    Polon_us
    Poziom 40  

Kolego sebek1071 - moja wina. Odniosłem wrażenie, że wpis kolegi dotyczył głównego wątku tego tematu tj. przesłania sygnału audio z Tv do kina domowego.

1
  • #18 27 Cze 2014 20:29
    dziarkos13
    Poziom 8  

Aha, czyli poprzez kabel HDMI nie mógłbym przesyłać dźwięku z dekodera do kina?

0
  • #19 27 Cze 2014 21:39
    sebek1071
    Poziom 13  

Niestety nie ponieważ Twoje kino posiada tylko jedno złącze HDMI które w tym przypadku jest wyjściem.

0
  • #20 27 Cze 2014 21:57
    dziarkos13
    Poziom 8  

Ok, dzięki. Zastanawiam się tylko bo kabel optyczny jest dość ściśnięty na styk, przez co obawiam się, że może coś się z nim stać, bo już mi dzisiaj raz coś przerwał...

Dodano po 10 [minuty]:

dziarkos13 napisał:
    Ok, dzięki. Zastanawiam się tylko bo kabel optyczny jest dość ściśnięty na styk, przez co obawiam się, że może coś się z nim stać, bo już mi dzisiaj raz coś przerwał...

Edit: Mam jeszcze pytanie ponieważ w drugim telewizorze nie posiadam wejścia Toslink i chciałbym się dowiedzieć czy taki reduktor http://www.stratos.pl/strony/12206.htm ma jakiś sens, ponieważ na aukcji na allegro jest napisane, że zapewnia niepogorszoną transmisję, czyli została by jakość dolby digital itd. ?

0
  • #21 27 Cze 2014 22:06
    sebek1071
    Poziom 13  

Kolego nie słuchaj tych bredni co tam piszą jest to tylko przejściówka ze złącza jack 3.5 z wbudowanym w środku elementem optycznyn na zwykłe złącze TOSLINK. Złącza takie dość często wykorzystywane są w kartach dźwiękowych np creative takie montowało. Co do przerywania dźwięku na TOSLIKU proponuję samą watą z patyczków higienicznych zamoczoną w spitytusie przemyć elementy optyczne w gniazdach TOSLINK.U mnie to pomogło.

0
  • #22 27 Cze 2014 22:37
    Polon_us
    Poziom 40  

Koledze najprędzej przyda się adapter, jak ten poniżej.

Można go kupić pod tym adresem -> Toslink_adapter

0
  • #23 27 Cze 2014 22:46
    dziarkos13
    Poziom 8  

No o tym adapterze to myślę do obecnego telewizora bo tak jak mówię nie chce zrypać kabla, a kątowy optyk się przyda. Sebek dzięki na pewno skorzystam tego patentu.

0
  • #24 27 Cze 2014 23:39
    sebek1071
    Poziom 13  

Oczywiście tą watę upszednio ściągamy z patyczka. :) Natomiast koledze polon_us dziekuję z poszeżenie mojej wiedzy na temat adapterów ponieważ nawet nie wiedziałem że istnieje kątowy adapter TOSLINK :)

0
  • #25 29 Cze 2014 12:22
    dziarkos13
    Poziom 8  

Ok, dzięki wszystkim za odpowiedzi. Zamykam temat.

0