Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekran z samochodu zdalnie sterowanego do komputera

26 Cze 2014 15:35 1599 10
  • Poziom 8  
    Witam udało mi się dorwać moduł ekranu z samochodu zdalnie sterowanego i chciałbym go wykorzystać do komputera, chciałbym żeby na tym ekraniku były wyświetlane temperatury itp, informacje które chce żeby tam były. Czy da się ten monitorek podłączyć pod komputer? np na VGA ? czy istnieje jakiś sposób aby to zrobić ? Dodam że mam nowoczesny komputer i nie ma tam wyjść RS232 czy ta stara złączka pod drukarke. Mam VGA DVI HDMI USB 2.0 i 3.0 no i na myszke (te stare). Oto jak ten monitorek wygląda.

https://lh6.googleusercontent.com/-PuERLIsVoo...AAPs/uGABJd7-388/w1109-h832-no/26.06.2014+-+1
  • Poziom 38  
    Ekran niezwykle ciekawy, możesz podać namiary na coś takiego? Jeśli chcesz się dowiedzieć jak się z nim komunikować musisz podać jego model (ogólnie wszystko co co jest na nim napisane) oraz oznaczenia układów scalonych z płytki. Ale ogólnie szansa niska, że znajdziesz dokumentacje do tego wyświetlacza, rzadko są podawane dokładne modele i producent.
  • Poziom 8  
    Na ekranie jest tylko kod kreskowy
    Scalaki:
    EM78P153SNJ
    5150AM1
    1117AT 33

nic wiecej nie znalazłem co by można było wygooglować

dodam że ekran jest podświetlany ledowo i jest kolorowy :)
  • Poziom 38  
    Sam też niewiele znalazłem ale może da się inaczej do tego podejść, kamera łączy się z ekranem przewodowo czy bezprzewodowo? Daj zdjęcie kamery w wysokiej rozdzielczości i wyraźne od strony elementów. Może uda się wpiąć komputer w miejsce kamery i nim nadawać obraz zostawiając elektronikę sterującą wyświetlaczem taką jak teraz jest.
  • Poziom 8  
    Kamerka została zaprojektowana tak aby działała bezprzewodowo lecz nie mam do niej nadajnika, więc użyłem goldpinów żeby połączyć 2 male connectory ze sobą :D zadziałało. W takim razie działa na obydwa sposoby. Nie zbyt umiem robić dokładne zdjęcia to najlepsze jakie mi wyszły:

• Poziom 38  
    Znasz nazwę urządzenia w którym pracował ten wyświetlacz? Z tego co mi internet powiedział to kamera ma na wyjściu analogowy sygnał kompozytowy, podłączając ją żółtym kablem do telewizora (żółte gniazdo chinch) i podłączeniu jej do zasilania powinieneś zobaczyć obraz. Do czego służą te 3 kable od płytki z wyświetlaczem? Jak na razie jedynym pomysłem jaki przychodzi mi do głowy to podłączenie się między układ scalony i wyświetlacz jakimś analizatorem stanów logicznych i licząc na zobaczenie jakiegoś w miarę standardowego interfejsu, lecz nie jest to sprawa prosta ani szybka. Może ktoś inny się wypowie i znajdzie jakiś łatwiejszy sposób.
  • Admin grupy audio
    Po co ta debata? W prosty sposób się nie da osiągnąć zamierzonego celu, zaś sądząc po samym pytaniu - skomplikowane sposoby nie wchodzą w grę, bo autor tematu sobie nie poradzi z ich realizacją.
  • Poziom 8  
    Modelu nie znam z jakiego to pochodzi, szukałem w internecie lecz nie mogłem znaleźć. Analizatora stanów logicznych nie posiadam, a te 3 kable co idą do płytki to sygnał z kamery + zasilanie kamery (brązowy +5V, czerwony GND, pomarańczowy CVBS [tak opisane na płytce, sygnał]) może istnieje jakiś sposób aby nadawać sygnał CVBS z komputera?

@Edit

Jeżeli ten monitorek można podłączyć pod chinch w telewizorze to pomyślałem czy da się nadawać obraz na takim chinchu z komputera znalażłem to:
    http://www.dx.com/p/vga-to-cvbs-s-video-pc-to-tv-video-converter-adapter-65726#.U679XPl_t4A
    W takim wypadku jeżeli dobrze ruzumuje to mógłbym nadawać sygnał taki jak w zwykłym monitorze przez drugie VGA z mojego komputera (zintegrowana karta graficzna) do tego monitora i działałby jak każdy inny.
  • Admin grupy audio
    Nie będzie działało, ponieważ zintegrowana karta graficzna nie działa gdy w komputerze zainstalowana jest karta PCIE.
    Poza tym miałbyś na tym monitorku to samo co na pulpicie, a przy tak małych rozmiarach nic byś nie widział. Nie byłbyś w stanie nawet ikon rozróżnić.
  • Poziom 8  
    Zawsze mogę podłączyć konwerter pod karte graficzną DVI do VGA w takim wypadku działałby jako drugi monitor gdzie mógłbym ustawić rozdzielczość jaką chce. Problem w tym że taki konwerter jest dość drogi i obawiam się że przestaje się to opłacać.
  • Admin grupy audio
    Na pełnym złączu DVI jest też sygnał analogowy, wówczas wystarczy przejściówka i konwerter do CVBS. Trzeba się jednak upewnić, że u Ciebie tak jest (instrukcja obsługi karty się kłania).
    Zmiana rozdzielczości nic nie da, bo i tak nie ustawisz takiej jaka odpowiada TV PAL - 720×576.
    Ten ekran jest mały (ile ma, ze 3"?), za mały żeby cokolwiek sensownego na nim było widać i nic z tym nie zrobisz.