Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens TE706209RW/10 - Ekspres Siemens EQ7 komunikat sprawdź pojemnik na wode

26 Cze 2014 15:55 9345 14
  • Poziom 12  
    Witam. Ekspres Siemens po wyczyszczeniu układu : grzałki przepływowej i zaworu z kamienia ,złożeniu przy pobieraniu wody wyświetla komunikat sprawdź pojemnik na wodę. Filtr wody wyjęty przez pompkę , grzałkę przepływową przechodzi woda aż do zaworu z rurkami i silniczkiem. Wszystko rozebrane sprawdzone nie mam pojęcia co dalej i gdzie szukać proszę o pomoc pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Czy jest możliwość ze pompa podaje za mało wody i wytwarza za słabe ciśnienie , co może być powodem że w trakcie pobierania wody przerywa i pojawia się ten komunikat . Proszę o podpowiedź.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Ma Pan uszkodzony przepływomierz.Pozdrawiam Kris
  • Poziom 18  
    Odpowietrzyłeś system po czyszczeniu?
  • Poziom 1  
    Kris1809 napisał:
    Witam.
    Ma Pan uszkodzony przepływomierz.Pozdrawiam Kris

Dziękuję Kris1809 miałem to samo. Żona już mi tak marudziła :)
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam niestety taki sam objaw.
    Kupiłem przepływomierz ale komunikat dalej taki sam.
    Czy może jeszcze jakieś podpowiedzi?
    Dodam że stało się tak po odkamienianiu.
  • Poziom 10  
    Witam, czy udało sie komuś coś z tym komunikatem zrobić ? mam taki sam objaw, wszytko porozbierane i wyczyszczone, silnik przy rozdzielaczu działa, w środku czyściutko, a rurki doprowadzającej wodę do roździelacza leje się woda jak go włącze, nie mogę sprawdzić ciśnienia, ale sie leje. Jak podłącze to doprowadzenie wody do roździelacza, to ani gorąca woda, ani nic z dysz kawowych się nie leje i komunikat - "sprawdź pojemnik na wodę".
  • Poziom 17  
    Panowie sprawdźcie poprawność działania przepływomierza, jeśli węże odprowadzający i doprowadzający będą nieprawidłowo podłączone to też będzie sypać błędem. Jeśli układ wodny będzie zakamieniony to również.
  • Poziom 10  
    Witam, dostałem prywatne pytanie to odpowiem na forum dla Wszystkich zainteresowanych. Po rozebraniu całego ekspresu i sprawdzeniu wszystkich opisanych na różnych forach miejsc i złożeniu ekspres zaczął działać. Wydaje mi się jednak że powodem błędu było błędne działanie wcześniej wymienianego przepływomierza. Jest on umiejscowiony na wężyku między pompką a zbiornikiem. Bardzo łatwo się go demontuje i po odkręceniu nakrętki można dotrzeć do środka i wszytko odkamienić. Odkamienianie systemowe wcześniejsze nic nie dawało, a po otwarciu przepływomierza miałem w nim małe ziarenko kamienia które zapewne blokowało prawidłową prace.
  • Poziom 2  
    Witam. Mam podobne objawy w modelu eq7 TE703201 po odkamienieniu złapał błąd nie pieni mleka i nie podgrzewa wody co robić. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
  • Poziom 15  
    Kilka przyczyn między innymi przepływomierz lub uszkodzona pompa. Podstawa sprawdzić czy bije 15 bar.
  • Poziom 2  
    Dziękuję bardzo za info. Tylko jak sprawdzić te 15 bar jakas podpowiedz ?
  • Poziom 15  
    Ja korzystam z takiego zestawu jednak "trochę" tych ekspresów się robi. Kupiłem w sklepie z hydrauliką siłową. Plus jakieś króćce z uszkodzonych sztuk.
    Siemens TE706209RW/10 - Ekspres Siemens EQ7 komunikat sprawdź pojemnik na wode
  • Poziom 2  
    Dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam. Po wymianie przepływomierza ekspres zaczął działać poprawnie ale nie podgrzewa wody i nie zaciąga mleka ? Co dalej pomocy !