Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd do bramy dwuskrzydłowej 2 x 2m około 270kg skrzydło

26 Cze 2014 16:51 4662 16
  • Poziom 9  
    Witam,
    Potrzebuję pomocy w wyborze napędu do bramy. Brama będzie kuta, ma 2m szerokości skrzydło + waga 270kg. Napęd będzie montowany na słupkach murowanych o wymiarze 55cm x 22cm. Między słupkami będzie fundament a brama osadzona na zawiasach.

Myślałem o Faacu 414 ale kilka osób powiedziało, że faac się ostatnio popsuł a szczególnie nowa centralka jest do bani podobno i zaproponowano mi benince k bill 40m. Nie znam tych siłowników i za wiele o nich nie słyszałem. Dodatkowo potrzeba do takich słupków jak moje siłowników long ponieważ zdarzały się przypadki, że zamontowane na skraju słupka - słupki po jakimś czasie zaczynały pękać. Jakie akcesoria dodatkowe są przydatne przy bramie (kamera czy videfon)?

Bardzo proszę o podpowiedzi co wybrać i czy rzeczywiście lepiej aby napęd był montowany na środku słupka.

Zakładany budżet to około 3000zł max.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Ja polecam DTM400,
    Bardzo dobra jakość w przystępnej cenie,
    Do tego domofon z obsługą bramy i zamek szyfrowy (do bramy i furtki),
    Napisz na prv - mogę skompletować Ci jakiś zestaw,

Dodano po 11 [minuty]:

grzechotnik napisał:
    A przypadkiem dtm400 to nie faac414 z centralką dtm??

To dwie odrębne firmy, od zeszłego roku współpracują ze sobą ale mają swoje centralki i siłowniki,
  • Poziom 24  
    dominik24 napisał:

Napisz na prv - mogę skompletować Ci jakiś zestaw,

Czemu na priva? czyżbyś się kolego obawiał jakiegoś nieodpowiedniego komentarza dotyczącego zestawu??

Lepiej by czerwony podał głębokość osadzenia zawiasów bramy.
  • Poziom 17  
    Nie boję się ale jak wrzuce link np z Allegro to zostanie to usunięte,
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    To napisz cobyś zaproponował, a kolega już sobie znajdzie.

Moje typy (w kolejności przypadkowej)

Marantec515L
    Tousek turn20
    Beninca KBILL50
    KingGates Linear (jesio niemontowałem)
    Nice Wingo 5000 lub 3524
    DTM400 też mógłby (podoba mi się ich centralka EASY B232)
  • Poziom 17  
    Więc proponuję zestaw:
    -DTM400 (ze sterownikiem EASY B232)
    -domofon głośnomówiący z obsługą bramy Eura ADP-12A3
    - Zamek szyfrowy z obsługą trzech wyjść Eura AC-03A1
  • Poziom 9  
    Co do firmy DTM to pierwsze słyszę o takim czymś, czyli beninca może być - a dlaczego model 50? Co do domofonu to jak najbardziej podoba mi się pomysł wbudowanego z kodem szyfrowym do otwierania ( nie trzeba kluczy nosić) tylko co podczas braku prądu i jak go wbudować w murowany słupek z cegły Unisplit ?
  • Poziom 9  
    A lepiej kupić wersje 24v czy 230v? Zastanawiam się też nad tym DTM400 tylko nie wiem czy firma która będzie zakładała posiada możliwość sprowadzenia i czy będzie po dobrej cenie bo benince mają po cenie niższej niż na allegro bo sporo tego montują. A lepiej videofon założyć czy oddzielnie domofon i kamere IP? Jeżeli videofon to proszę o polecenie czegoś dobrego.

Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi.
  • Poziom 17  
    Przecie kilka postów temu pytałeś co to takiego DTM ?
    Jest to polska firma- sprzedaje tego i montuje duże ilości i jestem z nich bardzo zadowolony - porządny sprzęt za rozsądne pieniądze..
  • Poziom 11  
    grzecchotnik ma racje podając kilka modeli napędów koledze ,niech sprawdzi opinie fachowe porady serwis i sam zadecyduje czy cena czy jakość ,serwis miejscowy czy wysyłanie do serwisu zestawu
  • Poziom 9  
    A czy są jakieś podobne siłowniki z automatycznym ogranicznikiem? Żeby nie trzeba było fizycznie montować? I lepiej 24v czy 230v?
  • Poziom 17  
    Przynajmniej ja nie spotkałem się z takimi siłownikami,
    Uważam, że trwalsze są te na 230V
  • Poziom 11  
    renomowane firmy posiadają siłowniki 24 i 230 v. np tousek slim 24 v z ogranicznikiem posuwu oraz tousek swing x 230 v z ogranicznikiem posuwu zobacz inne firmy katalogowo

Dodano po 3 [minuty]:

stosując ogranicznik posuwu (tousek) montowany jak siłownik na słupku zastosujesz siłowniki do ograniczników ziemnych
  • Poziom 9  
    Witam ponownie. Siłowniki zamontowane beninca kbil 40. Do tego klawiatura na zewnętrznej ścianie słupa i można z zewnątrz bez klucza otwierać garaże, furtke, brame. Wszystko jak narazie działa bez najmniejszego problemu. Dziękuje za pomoc.