Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka zanussi t834v - 1.Gotuje wodę. 2.Po pobraniu wody wyrzuca różnicówkę

26 Cze 2014 19:53 1098 1
  • Poziom 2  
    Witam.

Mam problem z pralką Zanussi t834v.

Pralka po pobraniu wody (lub w trakcie pobierania) powoduje zadziałanie różnicówki w obwodzie łazienki. Grzałka wizualnie wydaje się być w porządku. Nie wiem gdzie
    Drugi problem polega na tym, że pralka podczas prania z ustawioną temperaturą na 40°C czasami gotuje wodę.
    Wyciągnąłem termostat i po sprawdzeniu omomierzem w temp. pokojowej wskazuje ok. 20 kΩ. Pan w sklepie z częściami AGD sprawdził na jakiejś rosyjskiej stronie parametry i podobno wskazania są prawidłowe.
    Pralka ma ok 12 lat.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną tych usterek?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 43  
    e92 napisał:
    Grzałka wizualnie wydaje się być w porządku.
    Wizualnie, może wyglądać ładnie i mieć przebicie na masę. Jeśli nie masz miernika, to wystarczy wypiąć przewody od grzałki, a następnie sprawdzić czy w takiej sytuacji też wybije różnicówkę. Oczywiście konektory trzeba zaizolować, aby nie spowodować zwarcia.
    e92 napisał:
    Drugi problem polega na tym, że pralka podczas prania z ustawioną temperaturą na 40°C czasami gotuje wodę.
    Trzeba sprawdzić termostat funkcjonalnie-czyli zrobić kilka prób poza pralką, czy działa w odpowiednio ustawionych temperaturach.