Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka AEG Electrolux L84950 - E59 - pranie zatrzymuje się

trynqz 26 Cze 2014 20:19 3297 8
  • #1 26 Cze 2014 20:19
    trynqz
    Poziom 2  

Witam,
    Jest to mój pierwszy post i jestem 'użyszkodnikiem' nie serwisantem.

Mam pralkę model L84950
    PNC: 91452670501
    Kod błędu E59

Pralka zawiesza się w różnych momentach na prawie wszystkich (poza programem 20minutowym) programach prania. Pranie zatrzymywane jest przedwcześnie, pralka przestaje prać, pasek postępu ustawiany jest na koniec, a dioda kontrolna mruga na czerwono. Drzwiczek nie można otworzyć bo stoi woda, a pranie nie jest skończone. Czasami nie pobiera płynu do płukania, a na wyświetlaczu w miejscu gdzie wyświetlany jest aktualny etap prania jest pusto.

By zakończyć pranie, ręcznie po zawieszeniu przestawiam pokrętło na 0, następnie wirowanie i odpompowanie... jednak ubranie zazwyczaj nie jest czyste.

Programy do wirowania, odpompowania i każdy inny uruchamiają się bez problemów. Również w trybie serwisowym każdy etap można uruchomić, grzałka grzeje prawidłowo, woda odpompowywana jest szybko, bęben nie skacze.

Kod błędu:
    E59
    no tachometer signal (rotation meters) to the engine
    Tachometer / engine / tire / cable electronics replaced

Do naprawy przystępowało już 3ch fachowców.
    1- 20PLN uziemił gniazdko
    2autoryzowany-220PLN zasugerował wymianę falownika za kolejnych 800
    3- jest w trakcie, ma mi dać pralkę na wymianę, a sam posiedzieć przy mojej w zaciszu domowego serwisu.

Jakieś doświadczenia i podpowiedzi od znawców tematu?

0 8
  • Pomocny post
    #2 26 Cze 2014 20:42
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #3 26 Cze 2014 21:19
    peter falk
    Specjalista AGD

Tacho też - ale nagminnie zdarzały się skorodowane złączki na module falownika.

0
  • #4 12 Lip 2014 21:16
    trynqz
    Poziom 2  

Witam,
    niestety złączki ok, prądniczka też. Kolejny serwisant-złota rączka wziął ją do siebie na testy i stwierdził że pracuje min30 minut po czym zatrzymuje się w losowych momentach...przegląda styki, czyści ścieżki ... itd. Czy macie wiecej podpowiedzi dla niego?

Oraz podpowiedź dla mnie, czy jeśli kupię moduł falownika na stronie Electroluxa, to czy jeśli go zamontuje we własnym zakresie i w najgorszym przypadku nadal nie zadziała-to czy będę mógł go zwrócić? Czy zamontowanie go powoduje widoczne zużycie po którym nie zostanie przyjęty z powrotem? Czy jest inne miejsce z lepszymi cenami niż strona WWW producenta?

0
  • Pomocny post
    #5 14 Lip 2014 19:44
    Trull
    Poziom 28  

Przerywa tacho po nagrzaniu się silnika.

1
  • #6 14 Lip 2014 20:07
    trynqz
    Poziom 2  

Dzieki za wskazówkę, napisz jeszcze jak to sprawdzic bez dostepu do czesci zamiennych?

0
  • Pomocny post
    #7 16 Lip 2014 11:26
    peter falk
    Specjalista AGD

trynqz napisał:
    Dzieki za wskazówkę, napisz jeszcze jak to sprawdzic bez dostepu do czesci zamiennych?

Wymontować cewkę, podpiąć omomierz, wrzucić cewkę do szklanki z gorącą wodą, obserwować wskazania miernika.

1
  • #8 22 Lip 2014 12:30
    trynqz
    Poziom 2  

Wielkie dzieki, problem znaleziony. Jeszcze trwają testy po wymianie, jak narazie 2 kolejne prania zakończyły się prawidłowo :)

0