Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux odkurzacz - jaki to rezystor?

26 Cze 2014 21:18 1623 14
  • Poziom 10  
    Witam,
    Od razu przepraszam jeśli post umieściłem w złym dziale. Mój problem polega na tym, że nie potrafię dobrać poprawnie rezystora tzn. odczytać jego wartości. Chodzi o rezystor oznaczony czerwoną ramką na zdjęciu Electrolux odkurzacz - jaki to rezystor?
    Najlepiej jeszcze jakby ktoś mógł powiedzieć jakiej mocy jest ten rezystor. Dodam, że jest to płytka obsługująca elektroszczotkę w odkurzaczu Electrolux UltraSilencer.
  • Poziom 28  
    Cześć.Mnie wychodzi 0,46Ω dwu procentowy.
  • Poziom 10  
    Trochę mało, mi wychodzi 4 M ohmy 1W, ale jakoś nie mogę znaleźć dokładnie tej wartości bo są np. 4,3 i 4,7 mega ale równo 4 nie ma.
  • Moderator
    Ja odczytałem to tak jak poniżej (w realu możesz skorygować kolory), a rezystor będzie 2W do 3W (0,56Ω/1%) :D
    Czarny
    Zielony
    Niebieski
    Srebrny
    Brązowy
  • Poziom 10  
    Ja odczytałem tak samo prawie, tylko że zamiast zielonego mi tam żółty wychodzi a nie znam się na tyle żeby przyjąć to za pewnik.
  • Moderator
    freebsd napisał:
    0,56om 1W lub 3W

Można przyjąć, że na pewno nie jest to 0,56Ω / 1W :!:
  • Poziom 28  
    Cześć.A nie możesz zmierzyć tego rezystora? Bo patrzę, że każdy widzi inny kolor na tym zdjęciu.
  • Poziom 10  
    Niestety nie mogę ponieważ mój się przepalił i pękł na pół. Mam tylko to zdjęcie, a nie chciałbym kupować całej płytki bo kosztuje 65 zł a rezystor wymienić wyjdzie dużo taniej i szybciej. Muszę tylko wiedzieć jaka jest jego wartość co jak widzę też nie jest oczywiste, ani proste.
  • Specjalista AGD
    Na 100% nie MΩ.

0,46Ω lub 0,57Ω.

Sam oceń czy drugi pasek jest zielony czy żółty, natomiast myślę, że nie ma to krytycznego znaczenia.

Moc możesz dać 3W.
  • Poziom 10  
    Jeśli jest żółty to jaką ma wartość?
  • Poziom 28  
    Jeśli żółty to 0,46?

Najlepiej daj dwa po 1? Połączone równolegle i będziesz miał średnio.
  • Poziom 10  
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie, rezystor sprawdziłem namacalnie kolory jakie na nim są to:
    czarny
    żółty
    niebieski
    srebrny
    brązowy
    i teraz proszę o pomoc jaką to przedstawia wartość w Ω-mach.