Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 97r 1.9tdi - Migająca kontrolka świec żarowych i brak mocy

26 Cze 2014 21:38 11091 6
  • Poziom 27  
    Witam! W w/w aucie zatarł się sworzeń wycieraczek. Naprawiłem to ale przy okazji musiałem wyjąć komputer żeby się odstać. I teraz do rzeczy. Rano odpaliłem auto i po przejechaniu kilku kilometrów zauważyłem że licznik nie liczy kilometrów i wskazówka prędkościomierza wskazuje zero. Po kolejnych kilku kilometrach wróciło do normy jednak trwało to zaledwie kilka sekund i znowu opadła wskazówka. W ciągu dnia padał deszcz i niestety obudowy komputera wcześniej nie złożyłem na silikonie i troche wody dostało się na złącza. Wracając do domu licznik cały czas nic nie pokazywał i po przejechaniu ok 30km auto gwałtownie straciło moc i zaczęła migać kontrolka świec żarowych. Bez jakiej kolwiek reakcji na pedał gazu dojechałem na parking. Światła stopu działają złącza faktycznie były mokre i zaśniedziałe przeczyściłem przedmuchałem w miarę możliwości ale bez efektu. Dodam jeszcze że jak odpinam wtrysk sterujący nie zmienia sie praca silnika tak jak by to on był winowajcą. Ale wyczytałem gdzieś jeszcze że rownie dobrze może to być czujnik prędkościomierza. Czy jest taka możliwość? Nie mam możliwości sprawdzenia błędów jak na razie i nie wiem gdzie szukać przyczyny Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Z tym modułem komfortu jeszcze nic nie robiłem. Nie dostałem takowego na auto-złomie. Tak byl problem z wodą która właśnie dostaje sie do środka przez otwór gdzie jest komputer. Dzisiaj niby to poprawiłem ale pewnie nic z tego nie bedzie bo ciągle padało a bez plastiku na podszybiu nie nadążałem wody wylewać. Wielozłącze łączące sterownik to przypadkiem nie to co już czyściłem i suszyłem dzisiaj? Mam na myśli czarne pudełko pod maska z prawj strony jest tam ja to nazywam komputer kilka przekażników dwa duże bezpieczniki i w sumie 4 albo 5 złącz juz teraz nie jestem pewien
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    witam kolego miałem ten sam problem a mianowicie podczas deszczu przechodził w stan awaryjny zapalała się kontrolka świec żarowych i pedał gazu przestawał reagować max 60 km/h, po wielu dniach a raczej tygodniach i wielu wymianach typu potencjometr pedału gazu bo masz elektroniczny bez efektów, w końcu wymontowałem kompa wraz z całą puszką w której się on znajduje i okazało się iż uszczelka która oddziela przestrzeń puszki kompa w której są przewody i kostki NIE ISTNIAŁA rozsypała się w rekach!!! Jest to taka uszczelka owalna porowata w ASO koszt jej ok 70 zł oczywiśći nie kupiłem tylko własnymi sposobami uczszelniłem ten otwór pod kompem. A dzieje Ci się tak ponieważ podczas deszczu woda przesiąka na przewody które wchodzą z pod kompa do kabiny i łapie błąd . Ot tak wyglądał mój problem i jego rozwiązanie. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Tak juz pisałem że ta uszczelka nie istniała za to błota było tam z kilogram bez przesady :) Wyczyściłem i założyłem na silikonie ale ciągle pada i obawiam się ze będe to musiał poprawić.
    Woda na pewno dostała się na złącza i być może to ona jest sprawcą całego zamieszania. Pytanie tylko czy samo suszenie wystarczy. Zapomniałem jeszcze dodać że jak odpalam silnik to do pierwszego naciśnięcia peału gazu obroty w normi ok 900 może 800 i żadnego błędu na desce tzn nie świeci kontrolka świec. Po dodaniu gazu reaguje wchodzi na ok 1300 obrotów i opada na 800 i po kilku sekundach samoczynnnie podnosi sie do ok 1200 i juz kolejne próby dodania gazu są bezskuteczne. Tak ma Pan racje na pomarańczowej kostce druga z prawej i pierwsza z prawej czarna jest zielono. Na czarnej tak bardzo że aż pin odpadł przy rozłączaniu. Stało się to dziś wieczorem i nie miałem czasu poza tym pogoda ale mam zamiar te kostki usunąć i skręcić przeody tylo że one znowu sa bardzo krótkie :/

Dodano po 4 [minuty]:

Te złącza poprawie i zobaczymy. Generalnie chciałem się dowiedzieć czy czujnik prędkościomierza może być przyczyna jak to gdzies wyczytałem i ewentualnie wtrysk sterujący mógł paść ofiara wody? Generalnie problem polega na tym że mam jutro tylko kilka godzin czasu w sobote wracam do Polski i mógłbym kupić np wtryski tylko czy to one?
  • Poziom 27  
    Wstawiłem farelkę do auta i między czasie połączyłem przewodami kostke pomarańczową i czarną. Auto wróciło do dawnej formy. Nie wiem jeszcze czy prędkościomierz działa. Pozdrawiam!