Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie można uzyskać adresu IP. Win. XP, 8level AWRT150.

26 Cze 2014 21:48 1905 19
  • Poziom 7  
    Witajcie, mam nieco irytujący problem:

Na komputerze stacjonarnym, z xp na pokładzie, nie działa mi internet. Po pewnym czasie nieużywania stacjonarki, odpalam ją i od tak, bez niczego problem: "Nie można uzyskać adresu IP".
    Przy próbie załadowania jakiejkolwiek strony, chrome informuje o błędzie 105 i problemem z DNS.

Poszukałem rozwiązań i wypróbowałem:
    - Restart ustawień routera do fabrycznych i konfiguracja wszystkiego na nowo,
    - Wyszukałem DNSy mojego ISP i wpisałem je ręcznie,
    - Wpisałem też ręcznie, z jakiegoś poradnika, adresy IP,

Powyższe rozwiązania mi nie pomogły, restartowałem nawet ustawienia BIOS w stacjonarce, nawet przeinstalowałem system na innym dysku - nie pomogło.
    Zmieniłem ustawienia by znów adresy były uzyskiwane automatycznie - nie pomogło.

Mimo iż w panelu sterowania w Połączeniach Sieciowych, jest informacja jakoby "Połączono, z zaporą", to dostępu do internetu nadal nie mam.
    Natomiast, na tym samym routerze do sieci podłączony jest przez wifi laptop - tam działa wszystko bez problemu.

Router: 8level AWRT150
    Karta sieciowa w stacjonarce: Realtek RTL8139

Sugestie? Pomysły?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 30  
    Sprawdzałeś czy kabel sieciowy jest sprawny ?
  • Poziom 15  
    Raz spotkal mnie taki problem w adresie ip na komputerze masz 0.0.0.0 lub nic? czy 169.254?
  • Poziom 7  
    Owszem, sprawny. Przez niego połączyłem router - laptop. Na nim przywróciłem ustawienia urządzenia, zatem wnioskuję, że jest sprawny.
    Sprawdzałem też pozostałe porty routera - bez zmian. Nawet przepiałem kartę sieciową w inny port na płycie głównej.

W adresie IP obecnie nie mam nic. Żadnych wpisanych wartości. Ustawiony na automatyczny dobór adresów.
  • Poziom 30  
    Zobacz jaki adres pobiera Ci laptop wraz z bramą, i DNS-ami. Przypisz je statycznie do twojej karty na komputerze i zresetuj router. Sprawdź poleceniem PING czy dociera do bramy (adresu routera) jeśli tak to czy przejdzie do jakieś strony www.
  • Poziom 15  
    Ok masz wlaczone DHCP, ale jaki adres ip dostaje twoj sprzet tak jak kolega napisal wyzej.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 7  
    Z ipconfig /all (O ile dobrze się orientuję, że z tego miejsca bierze się takie rzeczy):
    DNS: 192.168.1.1
    IP dla komputera: 192.168.1.2

Polecenia @hicat za chwilę ogarnę.
  • Poziom 15  
    ping 192.168.1.1

potem ping 8.8.8.8
  • Poziom 7  
    Ustawiłem na stacjonarce DNS, domyślną maskę z laptopa + IP 192.168.1.3

Stacjonarka: Upłynął limit czasu żądania
    Laptop: Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=4ms TTL=64
    Dalej różnica w czasie, 2->1->1ms.

Dla DNS google tak samo.
  • Poziom 7  
    Na stacjonarce nic. Wyłączyłem nawet zaporę w nadziei, że to ona coś blokuje.
  • Poziom 15  
    Ok zrob tak (troche sie pogubilem w opisie)

Stacjornka: ustaw ip 192.168.1.3(jesli zaden inny sprzet nie ma takiego ip) maske taka jak masz na laptopie brame 192.168.1.1

dns 8.8.8.8
    sec 8.8.4.4

daj wynik polecnia ping 192.168.1.1
    ping 8.8.8.8 tylko i wylacznie ze stracjonarki
  • Poziom 7  
    @minim0w:
    Po wskazanych zmianach:
    Dla 192.168.1.1 - "Upłynął limit czasu żądania" (100% straty dla 4 pakietów)
    Dla 8.8.8.8 - Dokładnie to samo.
  • Poziom 15  
    Ok a probowales podlaczyc po kablu laptop? dzieje sie to samo?
  • Poziom 7  
    Właśnie podłączyłem kabel do laptopa, internet działa bez problemów. Dla pewności wyłączyłem przełącznikiem wifi - net dalej jest.

Mniemam iż próbujesz wyeliminować kartę sieciową? Sprawdziłbym to, ale nie posiadam innej którą mógłbym wpiąć do stacjonarki...
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Jeżeli wykonujesz wszystko tak jak opisane wyżej, jesteś pewien że sterowniki do karty sieciowej są poprawne to pozostaje Ci tylko przełączenie karty w tryb 10mbps (opis znajdziesz dla XP w googlach) i ponowna próba.

Jeśli nic nie zadziała zostaje Ci zorganizowanie sobie innej karty wraz ze sterownikami na test.
  • Poziom 15  
    Juz wszystko wiadome, ustaw 10mb jak kolega napisal, jesli to nie pomoze to pozostaje karta sterownik ewentualnie windows, zaczalbym od tylu.
  • Poziom 7  
    Przełączyłem kartę w ten tryb - niestety nie pomogło. To możliwe, żeby karta od tak nagle się zepsuła? Fakt, komputer stał jakiś czas nieużywany, ale wcześniej nie było z tym żadnego problemu.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Uruchom livecd linuxa z miejsca odpanie Ci sterownik i jakis blad systemowy, jak to nie zadziala to na moje oko zostaje tylko karta sieciowa.
  • Poziom 7  
    Dochodzę do wniosku iż problemem jest karta sieciowa. Skoro przez kabel, router jest w stanie przekazać połączenie z siecią na laptopa, tak jak przez wifi, znaczy, że jest sprawny.

Ponadto, wczoraj jeszcze raz wyjąłem kartę ze stacjonarki, jeszcze raz wyczyściłem styki. Wmontowałem ją dopiero dzisiaj... i działa. Od tak, tak jak odmówiła współpracy, tak znów działa. Zatem - karta ma ze sobą problem, albo jest uszkodzona, i wybiórczo działa albo nie, albo sloty PCI na płycie głównej mogą też nie działać jak należy.

Dziękuję za pomoc, za wszystkie odpowiedzi, temat uważam za zamknięty.