Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filtr dolnoprzepustowy - czy warto robić?

26 Cze 2014 22:41 2037 5
  • Poziom 7  
    Witam.

Znalazłem schemat tego oto filtru. Mam tylko pytanie, czy ktoś już go robił i czy działa?

W jednym temacie była mowa o tym, że charczy. Także nie wiem czy go robić czy nie, bo zastanawiam się też czy to ma prawo działać na zasilaniu pojedynczym 12v.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    do czego to ma słuzyć
  • Poziom 7  
    Do przepuszczania tylko dolnych częstotliwość z dźwięku. Ponoć jest to filtr dolnoprzepustowy o regulacji częstotliwości granicznej od 20 do 100Hz. Przeważnie filtry są zasilane symetrycznie i stąd moje pytanie czy to ma prawo działać.
  • Poziom 18  
    Przy zasilaniu pojedynczym napięciem na jedno z wejść wzmacniacza powinno zostać podane napięcie, którego wartość jest równa połowie napięcia zasilającego.
  • Poziom 7  
    O to mi chodziło. Czyli w tym wypadku powinno to działać. Dzięki za odpowiedź.
  • Poziom 7  
    Złożyłem ten filtr i działa znakomicie. Jak ktoś chce mieć niższą częstotliwość odcięcia to należy dać nieco większe kondensatory. Cała konstrukcja musi być na TL072. Próbowałem na LM358 i nie działało to dobrze - robił się przester i zostawały niektóre wysokie częstotliwości.