Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kominek z płaszczem i piec gazowy

26 Cze 2014 23:05 1572 12
  • Poziom 15  
    Witam.
    Ojciec chce wpiąć kominek z płaszczem wodnym w układ z piecem gazowym (starym, bez żadnej elektroniki). Widziałem dużo tematów, ale były z 2008r, albo stopień zaawansowania ich był znacznie większy i szczerze nie wiedziałem o co zbytnio chodzi.
    W tej chwili jest tylko w układzie pompa włączana manualnie. Układ jest otwarty ze zbiornikiem wyrównawczym.
    Ojciec chce wpiąć kominek równolegle do układu, coś w tym stylu:
    Kominek z płaszczem i piec gazowy

Ja jestem poza domem i nie mam jakiegoś wglądu na to, ale chciałbym coś podpowiedzieć ojcu, żeby to miało ręce i nogi. Żeby wiedział, że hydraulik dobrze przerabia instalację, bo u znajomych powychodziło gorzej, niż lepiej.
    Dlatego proszę o pomoc - jak to powinno wyglądać?
    Dodam ,że kominek będzie na parterze, tak samo jak piec.
  • Poziom 40  
    Ja już wiem jak kręcąc zaworami spełnić dziecięce marzenia i zrobić bombę.
  • Poziom 15  
    Właśnie chce uniknąć takiej bomby w domu :/ Naprawdę proszę o jakieś nawet rady...
  • Poziom 15  
    Tylko kominek już kupiony :/

• Poziom 24  
    mirrzo napisał:
    To zrezygnuj z kominka z płaszczem, na rzecz kominka DGP
    Będziesz spał spokojnie.

Z jednej strony - bez przesady. Jak dobrze podłączy (uwzględniając zabezpieczenie kominka z płaszczem wodnym w postaci osobnego naczynia wzbiorczego) to nikomu nic się nie stanie.
    Z drugiej strony - racja. Biorąc pod uwagę, że dom już stoi, wątpię żeby ktokolwiek podłączył go poprawnie, więc niebezpieczeństwo istnieje.
  • Poziom 13  
    Witam.
    Troszkę za mało wiadomości, żeby odpowiedzieć!
    - istniejąca instalacja CO w sys. otwartym czy zamkniętym, doczytałem się że jest w otwartym.
    - kominek, jaki ?
    Nie można zamknąć połączenia pieca ze zbiornikiem wyrównawczym!!! A jego nawet nie ma na schemacie!
    Wszystko można podłączyć prawidłowo, zgodnie z przepisami i bezpiecznie, lecz trzeba mieć o tym pojęcie.
    Przedstawiony schemat jest błędny i podłączenie w ten sposób może mieć tragiczne skutki.
    Pozdrawiam Marek.
  • Poziom 15  
    Witam
    Dzięki za zainteresowanie.
    Faktycznie nie zaznaczyłem zbiornika wyrównawczego, co już poprawiłem w 1 poście na schemacie. System otwarty.
    Kominek jest firmy Kaw-met ( Dokładnie ten )
    Obecnie jest zawór przed i po pompie, pewnie w razie jej awarii.

• Poziom 24  
    Brak naczynia dla kominka, to tak na dzień dobry.

• Moderator na urlopie...
    haneb napisał:
    Czy stare piece gazowe wymagają naczynia?

Ani stare, ani nowe piece nie wymagają naczynia. Te najnowsze, również nie wymagają naczynia.
    Natomiast wszystkie kotły - TAK