Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LJ 1020 - Drukarka brudzi podczas drukowania

27 Cze 2014 11:12 2502 13
  • Poziom 18  
    Mam drukarkę HP LJ 1020.
    Od jakiegoś czasu drukarka brudzi mi podczas drukowania, głównie na górze strony.
    Co może powodować taki problem?
    Próbowałem już uruchomić stronę czyszczącą, przeczyściłem drukarkę zgodnie z instrukcją z HP, przeczyściłem "pobieracz" stron. Żadne z powyższych nie przyniosło nawet chwilowej poprawy.
    W załączniku przesyłam zdjęcie jak wygląda pasek u góry strony
  • Poziom 18  
    Co do tonera jest to toner oryginalny
  • Poziom 26  
    Myślę że należy zacząć od dokładnego wyczyszczenia urządzenia,szczególnie rolki transferowej. Jaki jest stan fusera?
    Sprawdź w którym momencie powstaje zabrudzenie.Zadaj wydruk i zatrzymaj gdy przednia krawędź kartki minie toner,przed fuserem.Wtedy z grubsza zdiagnozujesz co jest przyczyną.
    Sprawdź to i daj znać,pomyślimy co dalej
  • Poziom 18  
    Próbowałem zaciąć kartki tak jak mówisz. Nie za bardzo mi się to udało :(.
    Ale mam następujące wnioski. Drukowałem biała stronę A4 w sześciu kopiach. 5 kartek cały czas tych samych + 1 nowa. Po kilku wydrukach zauważyłem, że całe kartki na których drukowanie było powtarzane są poszarzałe. I druga sprawa, wydaje mi się że problem nie występuje podczas wydruku pierwszych kliku stron. Pojawia się dopiero jak drukarka się trochę nagrzeje. Urządzenie wyczyściłem najdokładniej jak potrafię.
    Jak mam sprawdzić w jakim stanie jest fuser?

• Poziom 31  
    Sprawdź na innym tonerze, dopiero szukaj innej przyczyny.
  • Poziom 18  
    Po kilku próbach w końcu udało się zrobić to co powiedział Sir Charles. Przy zacięciu jeszcze przed fuserem kartka u góry była już pobrudzona. Najbardziej pobrudzona była część środkowa w górnym pasku kartki. Zabrudzenie dotyczy tylko strony drukowanej. Z drugiej strony karta jest czysta.
    Czyli to wina tonera?
    Ale dlaczego nie działo się tak od początku jak tylko włożyłem toner tylko dopiero po kilku tygodniach? Jest taka możliwość, że toner zepsuł się dopiero po jakimś czasie?

• Poziom 31  
    Z tonerami wszystko jest możliwe, nawet oryginały mogą być uszkodzone, oczywiście dużo rzadziej niż zamienniki. Jeśli Masz paragon lub fakturę to reklamuj.
  • Poziom 26  
    Na tym etapie musisz podmienić toner.
    Czy drukarka jest czysta?Być może zbiera po prostu brud z wewnątrz.
    I ostatnie pytanie,kartki na których drukujesz były już raz zadrukowane?
  • Poziom 18  
    Witam,

Podmieniłem toner. I niestety po wydrukowaniu kilkunastu stron stwierdzam, że dalej brudzi na górze strony ale znacznie mniej. Drukarka jest czysta to na pewno toner jest a nie brud.
    Testy przeprowadzałem na zupełnie nowych kartkach. Zadrukowywałem je kilkakrotnie.
    Czyli jak to nie fuser ani toner to jaka jest jeszcze możliwość? Mam jeszcze jedno spostrzeżenia. Jak drukuję większą liczbę stron to drukarka się dość mocno rozgrzewa.
    Ale to chyba normalne?
  • Poziom 32  
    Jak masz możliwość, to sprawdź ten nowy toner w innej drukarce.
  • Poziom 18  
    Niestety nie miałem takiej możliwości. Dziś oddałem drukarkę do serwisu. Napiszę co zdiagnozowali jak tylko się dowiem.
  • Poziom 18  
    Drukarka wróciła z serwisu. Wymienili rolkę transferową, rolkę poboru papieru i separację papieru. Pomimo tego jak drukuję puste strony (seria po 7 stron cały czas na tych samych kartkach) to po 4 próbach papier jest już szary a nie biały i w górnej części strony pojawia się zabrudzenie.

I tu moje pytanie. Papier mimo wszystko powinien pozostać biały? I oczywiście zabrudzeń u góry nie powinno być? To świadczy o uszkodzeniu tonera? Czy to raczej drukarka jest do wyrzucenia i w serwisie mnie tylko naciągli na niepotrzebną wymianę części ?
  • Poziom 12  
    Wszystko ok ale po co drukujesz czterokrotnie na jednej kartce, czy po jednokrotnym wydruku kartka jest szara?
  • Poziom 18  
    Ponieważ tak mi wygodniej i w razie czego nie niszczę powiedzmy 28 kartek papieru tylko 7 jak w tym przypadku. Tylko zastanawiam się czy to może mieć wpływ na wynik moich testów.
    Przypominam, że cały czas drukuję pustą stronę w wordzie. Po jednym wydruku wydaje mi się, że kartka jest już trochę poszarzała, a po 4 wydrukach widać to już wyraźnie.