Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch 26ART Combitrim - Przeróbka frezu na gwint

27 Cze 2014 11:24 1386 3
  • Poziom 2  
    Bosch 26ART Combitrim - Przeróbka frezu na gwint Bosch 26ART Combitrim - Przeróbka frezu na gwint Bosch 26ART Combitrim - Przeróbka frezu na gwint Bosch 26ART Combitrim - Przeróbka frezu na gwint

Proszę o poradę zakupiłem w/w podkaszarkę po kilkuletniej eksploatacji wyrobił się frez w głowicy oczywiście był plastikowy brak takiej głowicy u serwisanta jak najlepiej i najtrwalej połączyć powtórnie głowicę ze stojanem silnika, próbowałem osadzić na mocnym kleju jednak to nie utrzymało przekręciło na kleju i odrzuciło głowicę proszę o sensowne rady z góry dziękuję.
  • Poziom 28  
    Można przewiercić otwór prostopadle przez wałek silnika głowicę i zabezpieczyć śrubą. Należy pamiętać aby pasowanie otworu i śruby było dość ciasne i dopiero wtedy zabezpieczyć klejem, w przeciwnym razie po jakimś czasie otwory się powybijają.
  • Poziom 39  
    Jak masz dostęp do tokarki to proszę bardzo, stalowa tuleja z gwintem zew. w głowicę, i nacinasz gwint na wałku odpowiedni do średnicy wałka. Jedyny problem, to dobór gwintu, musisz dobrać tak, aby następowało dokręcanie w czasie pracy. Co do przewiercania, to raczej bardzo kiepski pomysł, po pierwsze osłabienie ścianek i wałka, po drugie wystąpią wibracje na skutek dołożenia niewyważonych mas wirujących.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie,
    Dziękuję za zainteresowanie moim postem właśnie nie mam dostępu do tokarki ale podpatrzyłem w serwisach naprawczych kosiarek posiadają one w sprzedaży głowice w podobnej budowie i wysokości i z mniejszym otworem wlotowym pomyślałem czy nie można by było delikatnie je rozwiercić i nabić wałek z frezem mojego silnika tylko pytanie gwint natnie się w nowej głowicy ale jak to długo wytrzyma może jeszcze czymś to wzmocnić czekam na podpowiedzi do usłyszenia pozdrawiam.

Dodano po 2 [minuty]:

sory napisałem że gwint natnie się w nowej głowicy, miałem na myśli nowy frez.