Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Terex TA-30 - Zanik napięcia po podłączeniu przetwornicy

mateuszn4 27 Cze 2014 12:44 882 4
  • #1 27 Cze 2014 12:44
    mateuszn4
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem polegający na tym, że po podłączeniu przewodów 24 V i masy do przetwornicy 24/12 nagle z 24 V robi się 1 V i na wyjściu mam nie 12 V, a 0,7 V.
    Przetwornica działa, sprawdzałem ją na zasilaczu i wszystko z nią w porządku.
    Drugi problem o podobnej naturze polega na tym, że gdy podłącze czujnik indukcyjny opuszczenia kipra to dzieje się tak samo jak w przypadku przetwornicy: z 24 V spada do około 1 V i czujnik nie działa. Czujnik też sprawdzałem na zasilaczu i jest w porządku.
    Gdy przewody napięcia 24 V i masy nie są podłączone to pomiędzy nimi rzeczywiście takie napięcie jest mierzone. Po podłączeniu właściwie zanika.
    Bezpieczniki i przekaźniki są w porządku. Nie doszukałem się na razie żadnego przerwanego przewodu.
    Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną?

0 4
  • #2 27 Cze 2014 13:42
    heretapawel
    Poziom 23  

Weź żarówę 21W i sprawdź porządnie te masy i plusy.

0
  • #3 27 Cze 2014 15:59
    mateuszn4
    Poziom 9  

Masa jest w porządku. Jest jakieś ograniczenie prądowe na plusie. Przewód niby nie przerwany bo 24 V miernik pokazuje. Podłączyłem tą przetwornicę do innego źródła 24 V i działa.

0
  • Pomocny post
    #4 01 Lip 2014 16:44
    heretapawel
    Poziom 23  

Nie sprawdzaj miernikiem tylko żarówką jak pisałem wcześniej,chodzi o sprawdzenie obwodu pod obciążenie którego miernik nie daje.

0
  • #5 01 Sie 2014 20:30
    mateuszn4
    Poziom 9  

Bezpiecznik był spalony w zupełnie skrzynce przy akumulatorach. Wszystko działa teraz. Dzięki.

0