Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 64-bitowy - Battlefield Hardline

27 Cze 2014 20:08 1302 10
 • Poziom 13  
  Chciałem pograć sobie w betę Battlefield'a Hardline'a. Wyskakuje jednak informacja, że trzeba mieć system 64-bitowy. Mam natomiast system 32. Jak wiemy Windows jest dosyć drogi a ja chciałbym wydać jak najmniej, ażeby pograć. Czy istnieją jakieś inne systemy podobne do Windowsa?
 • Poziom 32  
  Niestety dla twoich planów, BF:HL jest dostępny tylko i wyłącznie dla Windows.
 • Poziom 13  
  Czyli trzeba będzie uzbierać 400 zł na Windowsa ;/ A mam w takim razie pytanie, a raczej dwa. Czym się różni wersja OEM od BOX? Jakiego Windowsa lepiej wybrać 7 czy 8? Nie wchodzi w grę poczekanie na W9 bo chciałbym sobie teraz w tą betę pograć.
 • Poziom 32  
  8 nie radzę (interfejs Metro), jak już to 8.1.
  Ważniejsze pytania: na jakim sprzęcie ma to hulać? Jakiego dokładnie Windowsa masz w tej chwili?
  Cytat:
  Czym się różni wersja OEM od BOX?
  Licencją.
  OEM jest przypisany do komputera na którym został po raz pierwszy zainstalowany (generalnie tłumaczy się to jako przypisanie do płyty głównej, chociaż w praktyce bywa inaczej).
  BOX możesz zainstalować na dowolnym sprzęcie, o ile tylko jeden egzemplarz jest zainstalowany w tym samym czasie (czyli: formatujesz stary dysk i instalujesz na nowym sprzęcie system).
  Dwa że w wersji BOXowej dostajesz płyty instalacyjne dla wersji 32 i 64 bitowej, w wersji OEM dostajesz tylko jedną z nich (klucz działa z dowolną).
 • Poziom 32  
  Cytat:
  Ważniejsze pytania: na jakim sprzęcie ma to hulać? Jakiego dokładnie Windowsa masz w tej chwili?

  Proszę najpierw na to odpowiedz.
  Jeżeli masz aktualnie Vistę lub nowszego windowsa w wersji OEM, klucz twojej aktualnej wersji OEM będzie działał z 64-bitową wersją tego samego OEMa. Wtedy nie potrzebujesz kupować nowego systemu, tylko uzyskać płytę instalacyjną wersji 64-bitowej i zainstalować system z niej używając swojego obecnego klucza seryjnego.
  Problem w tym, że jest do tego wymagany procesor obsługujący 64-bitowe rozszerzenie zestawu instrukcji x86. Jeżeli takiego nie masz (mało prawdopodobne, ale lepiej sprawdzić), z 64-bitowego windowsa nici.
 • Poziom 32  
  C2D jest ok.
  Płyta instalacyjna wersji x64 będzie działać z tym samym kluczem seryjnym co x32.
 • Poziom 13  
  Czyli teoretycznie wystarczy mi sama płyta instalacyjna Win x64?
 • Poziom 32  
  Dokładnie. :)
 • Poziom 13  
  Ok. Dzięki :) Temat do zamknięcia.