Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik dc uszkodzony czujnik halla, jaki zamontować ?

jacek2505 27 Cze 2014 22:13 1197 4
  • #1 27 Cze 2014 22:13
    jacek2505
    Poziom 9  

Witam , jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość . posiadam silnik dc od centrali wentylacyjnej ,który uległ uszkodzeniu. Okazało się że jest uszkodzony czujnik halla ,ale nie wiem jaki zamontować .Oryginał to 648s a niżej 461. Jest to czujnik w obudowie to-92. Proszę o pomoc.

0 4
  • #2 28 Cze 2014 23:10
    artbi881
    Poziom 16  

Witam , ja bym nie zastanawiał się zbytnio wstawiłbym np czujnik od wiatraczka do PC ( te z 3-ma przewodami ) przystosowany do zasilania 12 V a i tak daje tylko dwa stany pozdrawiam

0
  • #3 29 Cze 2014 17:09
    jacek2505
    Poziom 9  

kolego zrobił bym tak gdybym był pewny że nie skopie płytki. kupiłem trzy szt ale czytałem i wyczytałem trochę o czujnikach i wyczytałem że występują zatrzaskowe [znam ich zasadę]oraz unipolarne,biopolarne i liniowe[tych nie znam zasady ]może ktoś podpowie ich działanie. A najgorsze jest to że silniki produkowano w Anglii dwa lata temu i już ich nie ma w sprzedaży . dziękuje za podpowiedzi i pozdrawiam.

0
  • #4 03 Lip 2014 13:38
    artbi881
    Poziom 16  

W układach kontroli silników nie stosuje się czujników linowych natomiast potrzebne jest określenie stanu pola magnetycznego z wyjściem określonym stanem niskim lub wysokim , poruszanie temu silników krokowych ??? wydaje mi się ze ma kolega najzwyklejszy silnik wielofazowy (2 ewe.3 ) a nie krokowy :) proszę o dołączenie fotek budowy silnika

0
  • #5 03 Lip 2014 23:39
    jacek2505
    Poziom 9  

Kolego zamontowałem pierwszy lepszy kupiony w elektroniku i zrobiłem test zasiliłem go napięciem 12v i sprawdziłem miernikiem wynik był taki że na jednym biegunie było 12v a na drugim o ,no i dalej do płyty ,okazało się że ruszył i jest ok tylko jak długo .I jeszcze jedno zastanawia mnie dlaczego one tak padają , mam ich trzy sztuki i wszystkie z tymi samymi objawami ,a podobno silniki prądu stałego są bardziej wytrzymałe .

0
  Szukaj w 5mln produktów