Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E5832 - aero2 nie działa przez wifi

27 Cze 2014 22:53 2058 6
  • Poziom 6  
    Po ciężkich bojach udało mi się uruchomić Aero na komputerze.
    Łączę się poprzez oprogramowanie z Playa.

Kapcia mogę wpisać tylko wtedy, gdy modem podłączony jest przez USB, później mogę połączyć się przez Wifi.

Kapcia mogę wpisać tylko w przeglądarce IE, na co dzień korzystam z Chrome. I denerwuje mnie wpisywanie go w innej przeglądarce.

Działa mi sieć wifi na telefonie, jednak tam też nie mogę wpisać kapcia. (Nokia: "Połączenie nie powiodło się. Nie można nawiązać połączenia. Sprawdź konfigurację sieci). Jak już kaptcha jest wpisane, to internet śmiga na Nokiach.

Co godzinę muszę podłączać modem do kompa, żeby wpisać kod, co zupełnie mija się z celem.

Da się zrobić coś, żebym mogła wpisywać kapcia na wifi na kompie i na telefonie?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    sisisa napisał:
    Da się zrobić coś, żebym mogła wpisywać kapcia na wifi na kompie i na telefonie?

Nie.
    Modem musi być fizycznie podpięty do komputera.
  • Poziom 6  
    Słabo. A gdybym miała tablet i podłączony do niego modem? Dałoby się wpisywać tam captcha? Czy na Androidzie też nie da rady?
  • Poziom 43  
    sisisa napisał:
    A gdybym miała tablet i podłączony do niego modem?

Była by potrzeba zainstalowanie tam oprogramowanie modemu, i prawidłowego wykrycia go przez tablet.
    sisisa napisał:
    Czy na Androidzie też nie da rady?

Przeglądarka internetowa musi obsługiwać środowisko graficzne JavaScrypt.
    Ale większym problemem będzie zainstalowanie modemu na tablecie.
    Jedynie co przychodzi mi do głowy, to podłączyć i spróbować.

Ale powiem szczerze, że wolałbym za 30 zł co miesiąc doładowywać konto w Playu, mieć 3 GB danych na 30 dni i nie zawracać sobie głowy takimi problemami.
    Sam mam kartę Aero2, ale po takich problemach nawet jej nie uruchamiałem - szkoda moich nerwów!.
    Bezpłatny internet z nerwami - dziękuję.
    Jeśli masz komórkę to idź do swojego operatora i dopytaj się też o internet na osobną kartę, może się okazać, że za 15/20 zł na umowę będziesz miała działający bezstresowy internet.
  • Poziom 6  
    Dzięki kolego za odpowiedzi. No nic, na razie musi mi wystarczyć to co jest, a później pomyślę co dalej z tym fantem zrobić. Pewnie skończy się na wykupieniu pakietu na komórkę jak tylko znowu będę miała iPhone, bo teraz z wifi na tel. korzystam tylko w awaryjnych sytuacjach.

A może są jakieś inne modemy, których można używać na wifi bez podłączania do kompa?
  • Poziom 43  
    sisisa napisał:
    Pewnie skończy się na wykupieniu pakietu na komórkę jak tylko znowu będę miała iPhone, bo teraz z wifi na tel. korzystam tylko w awaryjnych sytuacjach.

Nie musisz mieć telefonu, podpisujesz umowę, dostajesz kartę SIM, wkładasz w modem który już masz/ustawiasz co potrzeba i tyle.
    sisisa napisał:
    A może są jakieś inne modemy, których można używać na wifi bez podłączania do kompa?

Do konfiguracji do komputera podłączyć zawsze musisz.
    Potem będzie już działać samo, TYLKO NIE z Aero2, właśnie przez te "kody".
  • Poziom 6  
    Wiem, w drugim domu mam taki net, z iPlusa, ale na iPhone wystarczał mi pakiet za 7 zł non stop, więc nie widzę sensu żeby płacić więcej :P.