Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki wybrać Yamaha czy Denon

lordizi 28 Jun 2014 09:07 3057 8
 • #1
  lordizi
  Level 9  
  Witam zastanawiam się nad kupnem sprzętu :
  Yamaha PianoCraft MCR-840
  Denon D-F109C (DRA-F109 + DCD-F109 + SC-F109
  Który lepszy, Nie zależy mi szczerze mówiąc na odtwarzaczu dvd.
  Chodzi mi o jakoś. Może ktos ma te modele i doradzi
 • #2
  maniek633
  Level 11  
  Zależy od gustu. Ja osobiście wybrał bym yamahę sprawdzona firma bardzo dobry sprzęt, wiarygodne parametry. posiadałem osobiście zestaw750 yamahy i byłem bardzo zadowolony z tego sprzętu tu w 840 masz nieco poprawę.
 • #3
  haynor
  Level 2  
  Ja również mam większe zaufanie do Yamahy choć czytałem że Denon ma "bardziej wyszukany dźwięk". Radziłbym popatrzeć na awaryjność sprzętu i warunki gwarancji. Większość osób i tak nie odczuje różnicy w jakości dźwięku.
 • #4
  AxelNext
  Level 38  
  lordizi wrote:
  Denon D-F109C (DRA-F109 + DCD-F109 + SC-F109
  Chodzi mi o jakoś.

  Jakość dźwięku :?:

  1. Zamiast DRA-F109 proponuję bardziej przyszłościowy DRA-F109DAB+
  2. Za jakiś czas można dokupić DNP-F109 z wszystkimi dobrodziejstwami tego ustrojstwa.
  3. Z zestawy kolumn SC-F109 proponuję zrezygnować i poszukać czegoś bardziej mocniejszego i z polotem chociaż nie wiem w ilu m2 będzie to grało bo może wystarczą.

  Denon D-F109 i Yamaha PianoCraft różnią się dźwiękiem także przed zakupem radziłbym posłuchać i wybrać.

  Co do jakości wykonania to obie firmy stoją na dobrym poziomie i nie można tu pisać która lepsza bo obie są dobre.
 • #5
  Pablo1964
  Moderator
  AxelNext wrote:
  Denon D-F109 i Yamaha PianoCraft różnią się dźwiękiem także przed zakupem radziłbym posłuchać i wybrać.
  I tu leży sedno sprawy. Obie wieże są bardzo dobre ale brzmią zupełnie różnie. Jeżeli kogoś urzeknie brzmienie jednej z nich, druga raczej mu się nie spodoba.
 • #6
  lordizi
  Level 9  
  Jednak wybór padł na Yamahe 840 Słyszem dwa zestawy i jednak stwierdziłem ze Yamaha lepiej gra ( jakby żywiej) W każdym razie mam pare pytań licze, że ktoś pomoże.
  Podłączyłem zestaw pod tv sony bravia 32ex310 za pomocą czincha pod wtyczke w tv audio out do yamaha aux i przy słuchaniu muzyki z tv, które jest podłaczone do dekodera cyfrowego polsatu słychac co jakiś czas jakią jakby przerwe(trzask). Myślałem ze to wina kabla ale jednak nie bo podmieniłem i to samo. Można zestaw jakoś inaczej podłączyć pod tv? Wiem ze w tv jest optical out i co mnie zdziwiło w yamaha też jest optical OUT czyli coś tu nie pasuje? Przez HDMI jest też podłączone ale to chyba dzwięk i obraz idzie tylko do TV?
 • #7
  maniek633
  Level 11  
  Bardzo dobry wybór. Moim zdaniem i uchem też lepsza yamaha pod względem dźwięku jak i wizualnym (wizualny w sumie mają podobny wysoki poziom) .

  Dodano po 5 [minuty]:

  A nie masz wyjścia na dźwięk w dekoderze?? typu chinch. Możesz też spróbować podpiąć za pomocą kabla jack/2xchinch. Jacka podpinasz do wyjścia słuchawkowego znajdującego sie w telewizorze a 2 chinche w miejsce wejścia aux w yamaha.

  Dodano po 4 [minuty]:

  I powiedz jeszcze czy te trzaski słychać również w telewizorze bez podłączonego zestawu yamahy. Jeśli tak to wina leży gdzieś w dekoderze lub w kablu dekoder-tv. Jeśli nie to spróbuj tak zrobić tak jak napisałem powyżej jeśli to nie pomoże sprawdź jeszcze raz czy dobrze jest wszystko połączone. Na tv powinieneś ustawić głośność ok 50%(możesz więcej)to też może być przyczyną

  Dodano po 2 [minuty]:

  Co do optical out to jest tylko możliwość podłączenia przez przewód optyczny tv do yamahy (nie używasz tego wiec tu nie jest problem).
 • #8
  lordizi
  Level 9  
  Fajnie własnie zauważyłem, że jak dzwięk leci z tv to coś faktycznie przerywa:) czyli jest dobrze z yamahą. jesli chodzi o kabel optyczny to jak wygląda tu jakoś dzwięku bedzie lepsza? I jak musiałby to być kabel jakbyś podał link:) Bo w odtwarzaczu który mam jest optical out i tak samo w tv więc "chyba" nie idzie tego podłączyć no chyba, że jest jakaś przejściówka