Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NICE - Otwieranie bramy garazowej z domofonu

28 Cze 2014 15:15 2412 5
  • Poziom 7  
    Witam

Problem jest taki w domu posiadam centralkę NICE A6F która steruję otwieraniem bramy wjazdowej oraz bramki wejściowej (Za pomoca pilotów 4 kanałowych FLOR z kodem dynamicznym)- całość jest sprzężona z domofonem URMET w którym są 2 guziki do otwierania bramy i bramki. Jednak po jakimś czasie dobudowaliśmy garaż i niestety nie mamy przewodów które są poprowadzone do domu gdzie jest centralka. Otwieranie garażu odbywa się również z pilota bo monterzy dokupili do garażu odbiornik radiowy NICE (SMX2R - nie wiem czy taki dokładnie model). I teraz jak sprzężyc domofon z 3 guzikiem by radiowo wysyłał sygnał do tego odbiornika SMX2R i otwierał garaż.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • specjalista -automatyka bramowa
    jeśli w urmecie są 3 guziki (i co za tym idzie 3 wyjścia do sterowania różnościami) i jeśli te wyjścia to styki przekaźnika (a nie żadne 12 V albo zwarcie do masy Urmeta) to najprościej dokupić najprostszego pilota FLOR (albo ONE - są zgodne z FLOR, tańsze ale mają przyciski membranowe i są ciężko rozbieralne), rozebrać i pod nóżki mikroswitcha w pilocie podlutować kabelkami wyjście 3 guzika Urmeta a samą płytkę pilota schować w miejscu gwarantującym dobre nadawanie - nie w metalowej obudowie czegokolwiek....
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 39  
    Można zamontować w obudowie unifonu pilot nice z wyprowadzonymi przewodami spod styku przycisku pilota i podpiąć pod zewn. przycisk w unifonie. A mniej estetycznie to zwyczajnie przykleić ten pilot na taśmę dwustronną w okolicy unifonu.
  • Poziom 7  
    kotbury napisał:
    jeśli w urmecie są 3 guziki (i co za tym idzie 3 wyjścia do sterowania różnościami) i jeśli te wyjścia to styki przekaźnika (a nie żadne 12 V albo zwarcie do masy Urmeta) to najprościej dokupić najprostszego pilota FLOR (albo ONE - są zgodne z FLOR, tańsze ale mają przyciski membranowe i są ciężko rozbieralne), rozebrać i pod nóżki mikroswitcha w pilocie podlutować kabelkami wyjście 3 guzika Urmeta a samą płytkę pilota schować w miejscu gwarantującym dobre nadawanie - nie w metalowej obudowie czegokolwiek....

Przycisk urmeta jest taki.
    Co do samego pomyslu z przyciskiem to przesło mi to przez myśl, ale szukając rozwiązania znalazłem coś takiego jak pilot PDB firmy Proxima tylko nie wiem czy takie coś mi wystarczy czy muszę też kupić ich odbiornik. Ewentualnie Pilot do zabudowy HB tylko nie wiem czy dobrzze rozumiem ze po podaniu 12v wyzwala sygnał pilota (tylko jak to sie paruje z obecnym pilotem - tego nie wiem)
  • Pomocny post
    specjalista -automatyka bramowa
    Oj ale cena PDB ... - Proxima jest droga w porównaniu do oryginalnych pilotów.
    Cytat:
    ale szukając rozwiązania znalazłem coś takiego jak pilot PDB firmy Proxima tylko nie wiem czy takie coś mi wystarczy czy muszę też kupić ich odbiornik.

Wystarczy - te piloty możesz zamówić jako pracujące w systemie FLOR i będą gadać z oryginalnym odbiornikiem NICE.
    Pilot HB to rzecz do zabudowy w aucie i wymaga jako wyzwalania napięcia 12V (np z przełącznika świateł itp) no i zasilania 12V (musiałbyś "pożyczyć" z zasilania domofonu albo drugi zasilacz podpiąć) - pod domofonem można podawać na wyzwalanie (+) zasilania 12V, ten pilot też kosztuje trochę więcej niż normalny FLOR ( i nie wiem czy jest w wersji FLOR).
    Jednak najtaniej i w miarę prosto użyc oryginalnego pilota podpiętego kabelkami pod przycisk Urmeta..
  • Poziom 7  
    Dziękuje za pomoc - postanowiłem kupić zamiennik pilota flor i włożyć go do domofonu wg wskazówek.