Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Unitra - Tonsil Unitra ZG40C 4 Ohm - Dobór wzmacniacza

28 Cze 2014 15:16 2988 14
  • Poziom 6  
    Witam,
    Jestem posiadaczem oto tych głośników co w temacie, zwaracam sie z prośba do Was byście pomogli mi w doborze do nich wzmacniacza (do 300 zł).
    P.S Dodam że nie jestem wgl wtajemniczony jesli chodzi o elektornike, sprzęt audi itd.
    Muzyki jakiej będe słuchał to głownie electro house, dlatego zależy mi żeby kolumny emitowały dobrej jakości bass. Muzyki chce słuchać z komputera, telefonu.
    Z góry dzieki za odp.
  • Poziom 15  
    Diora WS 442 ? mam Toshibe SB m12 na sprzedaż za 80zł ( po wymianie końcówki mocy i filtrów) jak coś.
  • Poziom 6  
    Ale impedancja moich kolumn to 4ohm a Diora WS 442 ma 8ohm, moze sie myle ale tak byc nie może.
  • Poziom 24  
    No to nie bardzo ten wybór trafny.
  • Poziom 6  
    Dlatego prosiłbym o jakieś bardziej konkretne i trafne odpowiedzi bo dotąd takiej nie było ;)
  • Poziom 27  
    Możesz poszukać coś z firmy RFT, oni produkowali wzmacniacze 4Ohm, np. SV3930.
  • Poziom 6  
    A coś bardziej nowszego ? bo z tego co widze to chyba nawet nie wiedziałbym jak go podłączyć widząc te gniazda z tyłu ;p
  • Moderator
    Te kolumny były często sprzedawane razem z Radmorem 5100/5102. Kiedyś słyszałem taką konfigurację - grała więcej niż poprawnie.
  • Poziom 27  
    Impedancja ok, tylko musisz z głową używać gałki volume ;)
  • Poziom 10  
    Ja polecam Radmora 5100/5102 T. Razem na prawdę dobrze współgrają. Tylko, że ceny tych Radmorów teraz przeważnie zaczynają się od 600 w górę :( Można jeszcze poszukać Radmora 5102 TE. Jego można by było kupić tak do 300. A jeżeli nie Radmor to kierowałbym się w stronę Yamahy :)
  • Poziom 27  
    A Diora WST 102?
    Bardzo przyjemnie brzmiący wzmacniacz, no i z epoki kolumn ;)
    Można jeszcze tanio go kupić w całkiem ładnym stanie za nie wielką cenę.
  • Poziom 10  
    Wzmacniacz SONY TA-F120 2x50wat moim zdaniem by się nadawał albo Radmor 5100/5102 bo właśnie z nim powinny pracować te kolumny lub jeszcze PHILIPS FA-920 o mocy 60wat na kanał.