Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GoClever TAB R75 - Uruchamia się tylko przez 1 sekundę i się wyłącza

dyspozytor 28 Cze 2014 15:57 2664 7
  • #1 28 Cze 2014 15:57
    dyspozytor
    Poziom 13  

Witam.
    Mój tablecik GoClever R75 ma już bogatą historię. Po półtorarocznej eksploatacji zaczął bardzo wolno ładować (zimny lut). Naprawa w serwisie komputerowym. Wszystko było ok do czasu, aż upadł. Upadł nieszczęśliwie na wtyczkę zasilającą - efekt gniazdo odlutowało się od płyty. Serwisant wlutował gniazdo USB, ale tablet musiał być wciąż ładowany, ponieważ stwierdził, że bateria dostała zwarcie. Wszystko działało znów przez 2 tygodnie. Po tym czasie, gniazdo odpadło. Widocznie słabo było przylutowane !!
    Teraz sam przylutowałem gniazdo. I dziwna sprawa. Po załączeniu do ładowarki na ekranie wyświetla się logo On Board GoClever przez około 1 sekundy, po czym gaśnie na 3 sekundy i znów wyświetla się. I tak w koło. Mam pytanie, czy to sprawa softu? Mam na myśli, iż brakuje jakiego bootloadera, czy też to sprawa elektroniki? Jakieś urządzenie elektroniczne nie pozwala na dalsze uruchomienie?
    Próbowałem resetować przyciskiem na płycie tabletu. Nic to nie dało. Jedyne co, to w czasie wciśniętego przycisku - na ekranie nie pojawiało się logo GOCLEVER.
    Bardzo proszę o pomoc.

0 7
  • #2 28 Cze 2014 20:30
    actin
    Poziom 33  

Zobacz czy możesz zrobić tak:
    1. Wyjmij kartę pamięci.
    2. Naciśnij równocześnie przyciski "Volume Up" + "Volume down" i Power.
    3. Powinno pokazać się menu.

0
  • #3 28 Cze 2014 21:48
    dyspozytor
    Poziom 13  

No niestety. Tablet Tab R75 nie posiada przycisku: "Volume Up" i "Volume down". Tablet ten resetuje się za pomocą przycisku bezpośrednio na płycie głównej. Ale niestety, nie zdaje to egzaminu. Próbowałem: przy wciśniętym włączniku "home" na płycie, załączyć zasilanie przez ładowarkę. Ale nic to nie zmieniło.

0
  • #5 29 Cze 2014 10:08
    dyspozytor
    Poziom 13  

Tak, na ekranie z logo GoClever jest pajacyk rozbebeszony, ale tylko wyświetla się przez 1 sekundę :-(

0
  • #7 29 Cze 2014 11:47
    dyspozytor
    Poziom 13  

Może niedokładnie napisałem. Napiszę jeszcze raz. Po podłączeniu do sieci (do ładowarki) - wyświetla się przez 1 sekundę logo GoClever, po czym ekran gaśnie na czas około 3 sekund, po czym znów wyświetla się się ekran z logo. I tak w kółko. Przyciskanie na przycisk zasilania oraz na "fizyczny przycisk Home" - nic nie zmienia. Wygląda na to, jakby coś blokowało i po włączaniu od razu wyłącza się. Pytanie - co?

Doszedłem do wniosku, iż to będzie winna elektronika.
    Zainstalowałem w komputerze sterownik RK29. Podłączyłem przez USB przyciskając przycisk "Home" tablet. Program RKBatch Tool v 1.5. Wszystko się zainstalowało. Niestety, ostatnia informacja z KBatch brzmiała: Poczekaj na samoczynne uruchomienie się urządzenia. Uruchomiło się, ale tak, jak poprzednio, na pół sekundy i 3 sekundy przerwy.

0
  • #8 24 Lip 2014 20:54
    dyspozytor
    Poziom 13  

Niestety. Żadnej dodatkowej pomocy nie uzyskałem, nie znalazłem ani nie wymyśliłem. Zdecydowałem się laptop odstawić i zakupić nowy. Temat zamykam.
    Pozdrawiam wszystkich.

0