Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla e12 - Podłączenie świateł drl.

28 Jun 2014 17:22 3594 6
  • Level 2  
    Witam.

Kupiłem samochód już z zamontowanymi akcesoryjnymi światłami do jazdy dziennej. Jednak po włączeniu świateł pozycyjnych światła do jazdy dziennej jedynie przygasają zamiast się całkowicie wyłączyć.
    Są trzy kable - czarny, biały, żółty. Czarny podłączony jest do masy, biały do prądu ze stacyjki natomiast żółty do świateł pozycyjnych.
    Po zmianie kabla białego z żółtym światła do jazdy dziennej święcą z tą samą mocą przy włączonych i wyłączonych światłach pozycyjnych.
    Przy dalszych próbach, kabel koloru czarnego podłączyłem do świateł pozycyjnych, biały został po stacyjce a żółty został odłączony całkowicie. I jak jest tak podłączone światła do jazdy dziennej wyłączają się podczas włączenia świateł pozycyjnych. Czyli jest prawidłowo.
    I teraz pytanie - czy przy takim podłączeniu nic się nie stanie z instalacją w samochodzie? Jeśli nie to po co trzeci kabel?

Dzięki z góry za pomoc ;)
  • Level 36  
    Nic się nie stanie. Ale były dobrze podłączone. Widocznie coś się uszkodziło w układzie i jedynie przygasają zamiast zgasnąć.
  • Level 39  
    W corolli światła załącza się przez podanie masy, a nie plusa. Dlatego te kombinacje z poprawnym działaniem świateł dziennych.
  • Level 15  
    Witam. Jeśli te światla mają opcję [ postojowek ] to tak właśnie reagują. Swiecą słabiej na włączonych pozycjach//mijania
  • Level 2  
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Podłączyłem tak jak napisałem.
    Ale w takim przypadku mam jeszcze jedno pytanie.
    Skoro tak można podłączyć i nic się nie stanie to po co jest ten cały automat?

Tak, homologacja A02 czyli postojowe.
  • Level 10  
    Przepraszam, że odgrzewam temat, ale moje pytanie, gdzie znajdę plus ze stacyjki pod maską w Toyocie Corolli e12 1.4 D4D? Może ktoś miałby jakieś zdjęcie gdzie najlepiej... Z góry dziękuję za odpowiedź.