Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera CCTV w domu, co potrzebuję?

29 Cze 2014 09:14 1983 11
  • Poziom 11  
    Witam. Ostatnio mój dom nawiedził złodziej, na szczęście nie udało mu się sforsować zamka w drzwiach, jednak ślad po ingerencji pozostał wobec czego postanowiłem pobawić się w monitoring. Na początek jedna kamera przy drzwiach frontowych (zewnętrzna) do tego potrzebny jest jakiś rejestrator, chyba wystarczy najprostszy z ewentualną możliwością późniejszego podpięcia jeszcze jednej czy dwóch kamer maksymalnie. Generalnie nie znam się na tym, nigdy z tym nie miałem styczności i nie wiem co jeszcze jest potrzebne, wobec czego chciałem prosić Was o pomoc w skompletowaniu zestawu. Oczywiście budżet jak zwykle ograniczony ale sprzęt może być używany, tutaj nie widzę problemu.

Jeszcze jakby się dało, to fajnie by było żeby do tego rejestratora móc podłączyć jakiś mały ekran z 6-7" to bym sobie go w pobliżu drzwi powiesił jako domofonowy ale to nie jest priorytetem.

Pozdrawiam
  • BotlandBotland
  • Poziom 38  
    Może podam propozycję z sprzętu który sam używam, ponieważ trochę ciężko polecać sprzęt który znajdzie się na allegro jako najtańszy nie wiedząc jak się sprawdza.
    REJESTRATOR Hikvision DS-7204 albo podobny model, obsługuje 4 kamery, sieć LAN (podgląd przez internet, w przeglądarce, na telefonie), możliwość podpięcia mikrofonu, język polski. Cena około 320zł.
    Co do kamer to najlepiej przejść się do jakiegoś sklepu typowo z alarmami i kamerami i patrzeć jak widzi kamera, żeby potem nie rozczarować się jakością obrazu. Przed drzwi popatrz za kopułkową, np veco VECC944
  • BotlandBotland
  • Poziom 11  
    300zł za rejestrator to dużo, prawdę powiedziawszy to tyle chciałem wydać na całość... chyba, że mówisz o nowym, wtedy używany dostanę za jakaś część tej ceny. A czy istnieje możliwość popdłączenia kamer bod jakiś mini komputer typu raspberry PI, wtedy bym poprosił mojego dobrego znajomego informatyka żeby mi coś takiego zmontował
  • Poziom 13  
    Zainwestuj raczej w system sygnalizacji włamania i napadu niż w monitoring, a najlepiej w to i to.

Podejrzewam, że telefon komórkowy masz warty minimum kilkaset złotych, telewizor w domu pewnie minimum 1500zł a na coś co ma chronić Twój cały dobytek chcesz wydać maksymalnie 300zł. To mnie nigdy nie przestanie szokować.
  • Poziom 20  
    320zl za sam rejestrator to naprawdę nie jest dużo. Jeszcze kilka lat temu takiego typu rejestrator kosztował 2tys i to było tanio. Do tego trzeba doliczyć dysk ok200zl, no i kamery.
    System kamer IP do komputera na pewno będzie droższy, na jakąkolwiek sensowną kamerę 500zl trzeba wydać.
    Co do systemu alarmowego to napewno byłby bardziej pożądany, ale w kwestii ceny to też taniej nie będzie. Dom rozumiem wybudowany, wykończony wiec położenia kabli łatwe nie jest. Natomiast system alarmowy bezprzewodowy proporcjonalnie więcej kosztuje. Myśle że na ubogi system alarmowy trzeba przeznaczyć 500-1000zł zależnie od wybranej technologi i ilości czujek
  • Poziom 38  
    Tak, racja zapomniałem o koszcie dysku. Co do rejestratora to jest najtańszy z modeli który jest wart swojej ceny. Nie jestem pewien czy chodzi o dokładnie ten model ale chyba po wydaniu aktualizacji oprogramowania obsługuje również 1 kamerę IP, czyli mamy możliwość nagrywania obrazu z kamery internetowej na dysk twardy. Ogólni kamery i alarm to nie są jakoś specjalnie tanie zabezpieczenia domu ale na prawdę warto wydać te kilkaset złotych i mieć większe poczucie bezpieczeństwa i szansę ewentualnej ochrony swojego dorobku.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    czego potrzebujesz?
    1. być może wspólnika / sponsora do inwestycji.
    2 określić potrzeby i zastanowić się czy rzeczywiście kamerka rozwiąże Twój problem.Tą kamerką chcesz wystraszyć potencjalnego włamywacza/ nagrać z ukrycia ?????

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Nie zgodzę, się ze na kamerę trzeba wydać 500zł, w pracy mam kamery które kosztowały około 100zł a obraz jest bardziej niż wystarczający
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    no to sobie kup taką jedną i powieś przy drzwiach. w czym problem. A jak chcesz poważnie porozmawiać to prośba o ustosunkowanie się do punktu nr 2.
    pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Patroy napisał:
    Nie zgodzę, się ze na kamerę trzeba wydać 500zł, w pracy mam kamery które kosztowały około 100zł a obraz jest bardziej niż wystarczający

Dla Ciebie jest wystarczający bo znasz kolegów z pracy. Ciekawe czy policja/sąd stwierdzi to samo widząc na nagraniu zupełnie przypadkową osobę przemieszczającą się w warunkach nocnych.

W praktyce o tym czy obraz jest wystarczający decydują pewne normy i ich matematyczne spełnienie a i to nie zawsze.
  • Poziom 26  
    NIe rozumiem, czemu wszyscy tak się produkują... Pościeramy klawiaturę, Patroy i tak zakupi na znanym portalu kamerę za 100 zł, bo w pracy widzi super, w full hd, doświetlacz sięga 300m.
    Za pół roku jak złodziej się dobierze, pójdzie po rozum do głowy i zamiast kupować kino domowe za 3000 zł stwierdzi, że może starczy mu kino za 600 zł, a 2400 lepiej wydać na swoje bezpieczeństwo i zabezpieczenie mienia (a znając takie przypadki, to popadnie w skrajność i zakupi wypaśny alarm i super wypaśny monitoring, zamiast teraz wydać 1000 czy 2000 wyda 5000 czy 6000).
    Szkoda produkować się, skoro się radzi a klient Twierdzi, że jego kamera z pracy za 100zł widzi super mega wyczesanie w kosmos, w następnym kroku stwierdzi, że się nikt tutaj nie zna, bo nasza duma nie pozwala montować nam kamer za 100 zł (jak te które ma w pracy) .... To tyle mojego komentarza co do sytuacji.

Patroy zdałeś pytanie, otrzymałeś konkretną odpowiedź, mijała się z tym co założyłeś, nie będąc specjalistą, nie montując tego sprzętu na co dzień. To tak jakbyś pouczał kardiochirurga podczas operacji, leżąc na stole...
    To my inwestujemy w ciągłe szkolenia, uczymy się non stop na temat sprzętu i nowych sposobów zabezpieczenia mienia, więc nie olewaj naszego doświadczenia i wiedzy, na podstawie tego, że gdzieś wisi jakaś kamera za 100 zł i widzi dobrze, to my mamy dobrać sprzęt tak, aby w razie potrzeby zdobycia dowodu dało się cokolwiek z niego uzyskać...