Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SRS45T62EU - zmywarka nie kończy programu

marynarz100 29 Cze 2014 11:01 2685 0
  • #1 29 Cze 2014 11:01
    marynarz100
    Poziom 1  

Witam. Bosch SRS45T62EU- zaczęło się, że zegar zatrzymywał się na 1 minucie, kostka czyszcząca pozostawała nierozpuszczona, naczynia oczywiście brudne. Zacząłem od sprawdzenia płaszcza wodnego- przepływy są, wyjąłem też dwa dolne elektrozawory które przeczyściłem- przyłożyłem napięcie-chodzą. Czyściłem też filtr wewnątrz zmywarki (zdjąłem też taką osłonę pompy mocowaną na 1 śrubkę jak zaleca instrukcja obsługi- tam też wyczyściłem). Zauważyłem jednak taką prawidłowość - jak uruchomiam nowy program, to po tym jak wypompowuje elegancko wodę, program się zatrzymuje. Słychać jakby odgłosy pracy (jakby szum czy kręcenie pompy) i to może tak trwać i trwać, nic się dalej nie dzieje. Jak otworzyłem drzwiczki i wlałem z dzbanka do środka ok litr wody, to po zamknięciu zaczęła kontynuować program!!! Grzałka działa, bo czułem na obudowie wysoką temperaturę. Jak wypompowała wodę do kanalizacji i miała przejść do fazy płukania, zatrzymała się ponownie. Znów musiałem dolać do środka trochę wody i zmywarka kontynuowała pracę (włącznie z grzaniem). Program dobiegł już normalnie do końca a zegar pokazał "zero". Proszę o pomoc w dalszej diagnozie problemu.

4 0