Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra G 2.0 DTI - Silnik zgasł podczas jazdy

Davids92 29 Jun 2014 11:10 10650 2
    Davids92
    Level 2  
    Witam.
    Jadąc dzisiaj do pracy przydarzyła mi się dziwna sytuacja. Samochód zgasł podczas jazdy. Wcześniej nie zauważyłem nierównej pracy silnika. Gdy zgasł a kluczyk cały czas był w stacyjce, zauważyłem, że zapaliły się dwie kontrolki: samochodu z płaskim kluczem (doczytałem, że chodzi o układ elektryczny) oraz kontrolka układu chłodzenia.
    Przed około 2 minuty po zatrzymaniu się na poboczu nie mogłem odpalić samochodu. Silnik zaskakiwał prawidłowo natomiast nie mógł wzbić obrotów wyżej niż ~200/m czyli około 700 mniej niż zwykle miałem na biegu jałowym. Silnik próbował kręcić większe obroty przez około 2 sekundy po czym gasł. Dopiero gdy spróbowałem przycisnąć pedał gazu dość konkretnie udało się silnikowi wskoczyć na obroty (do około 3 tys) - puściłem wtedy pedał gazu i obroty zatrzymały się na standardowych ~900/m. Diody zgasły i mogłem jechać dalej.
    Jutro jadę do mechanika, ale chciałby mieć chociaż blade pojęcie co mogło być przyczyną zatrzymania silnika.
    Davids92
    Level 2  
    Dostałem maila, że mogę dopisać rozwiązanie. Problem polegał tylko i wyłącznie na uszkodzonym czujniku położenia wału. 130zł, wymiana i wszystko działa :)