Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka firmy RYOBI - Czy jest szansa na kupno wirnika?

mikolaj. 29 Cze 2014 13:29 2277 11
  • #1 29 Cze 2014 13:29
    mikolaj.
    Poziom 13  

Witam, mam problem z moją wiertarką podrzędnej fimry RYOBI, sprzęt strzasznie iskrzył na komutatorze. Po wstępnych oględzinach doszedłem do wniosku że to nie jest wina szczotek, po pomiarach uzwojenia wirnika wychodzi na to że pomiędzy paroma krańcami uzwojeń nie ma ciągłości i łuk ciągnie się aż do następnego uzwojenia. . Czy jest szansa na kupno wirnika odpowiadającego mojej wiertarce? Czy takie że elementy należą w ogóle do wymiennych Jeżeli tak, to gdzie można taki element kupić? Ile by kosztował w przybliżeniu?

0 11
  • #2 29 Cze 2014 16:01
    ToJestNick
    Poziom 29  

Sądzę, że wirnik ma zwarcie międzyzwojowe. Nie jest raczej dostępny do zakupu.

0
  • #3 30 Cze 2014 13:05
    elettrico
    Poziom 12  

Moge, jesli zechcesz podac namiar do firmy która przezwaja profesionalnie

0
  • #4 30 Cze 2014 13:22
    1926100
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 30 Cze 2014 13:57
    ToJestNick
    Poziom 29  

Przezwoić wirnik... POWODZENIA!
    To musi być idealnie wyważone, co jest nierealne do osiągnięcia poza fabryką.
    Nie może być NAJMNIEJSZEGO bicia bo nastąpi szybkie zużycie łożysk i głośna praca sprzętu.
    Radzę sobie odpuścić naprawdę, bo to gra nie warta świeczki.
    Pzdr

0
  • #6 30 Cze 2014 14:28
    elettrico
    Poziom 12  

Maja wywazarke SCHENKA takiej nie maja niektóre fabryki ,a w Polsce jest kilkadziesiat firm które wywazaja

0
  • #7 30 Cze 2014 16:05
    ToJestNick
    Poziom 29  

Tylko koszt takiego zabiegu może wynieść więcej niż nowa wiertarka.

0
  • #8 30 Cze 2014 16:34
    elettrico
    Poziom 12  

Kilkadziesiat firm by nie przezwajało gdyby nie było na te usługe chetnych mówiąc o kosztach chyba nie masz na myśli sprzetu z marketu czy bazaru bo były nowe nawet za 25 zł

0
  • #9 30 Cze 2014 16:44
    ToJestNick
    Poziom 29  

Przezwojenie może kosztować tyle co cała wiertarka. Na wirniku jest uzwojenie nawijane cieniutkim drucikiem, trzeba policzyć ile jest zwojów a to nie lada sztuka, trzeba też na każde uzwojenie dać odpowiednią ilość zwojów, o odpowiedniej wadze aby całość była dokładnie wyważona.

0
  • #10 30 Cze 2014 17:51
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika

ToJestNick napisał:
    Przezwojenie może kosztować tyle co cała wiertarka. Na wirniku jest uzwojenie nawijane cieniutkim drucikiem, trzeba policzyć ile jest zwojów a to nie lada sztuka, trzeba też na każde uzwojenie dać odpowiednią ilość zwojów, o odpowiedniej wadze aby całość była dokładnie wyważona.

Kolega przestań pisać o czymś o czym niemasz zielonego pojęcia.
    Są zakłady, które przezwajają wirniki nie odbiegające jakością od firmowych a cenowo są tańsze i zapewniam Cię że nie robią tego ręcznie a na automatach .
    Jeśli za dobrze ne oroientujesz się w temacie to po co zabierasz głos.

0
  • #11 30 Cze 2014 18:16
    ToJestNick
    Poziom 29  

Zabieram głos, gdyż jak chciałem przewinąć wirnik kilka lat temu, odpowiedziano mi, że jest to niewykonalne i lepiej kupić nowy.

0
  • #12 30 Cze 2014 20:22
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika

Widocznie tam, gdzie chcialeś to zrobić nie bardzo mieli o tym pojęcie.
    Dobrze jest zabierać głos jeśli masz szersze spojrzenie na dane zagadnienie ( nie przez pryzmat jednego punktu )

0