Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toledo II 1.9tdi 110km AHF - Ustawienie Sztangi "Gruchy"

bambus199102 29 Jun 2014 14:05 9612 10
Texa Poland
    bambus199102
    Level 11  
    Witajcie.
    Wiem, że postów na forum za dużo nie mam ale spowodowane jest to faktem, iż zawsze staram się znaleźć odpowiedź u wujka google lecz tym razem się poddałem.
    Standardowy problem w seacie toledo 1.9 110 AHF - notlauf. Turbo zostało zwalone, geometria wyczyszczona z dużą starannością. N75 sprawny, działający. Wymienione przewody podciśnienia, uszczelnione vacum no i wymieniona grucha w której najprawdopodobniej jest problem.

Teraz potrzebuje pomocy doświadczonych w ustawieniu tej gruszki, ponieważ tata rozwalił starą a tą pokręcił i nawet nie miałem wzorca jaka długość wychylenia sztangi być powinna. Ustawiłem ja tak by pracowała w pełnym zakresie geometri ( nie ruszałem ogranicznika) no i po złożeniu do kupy nadal turbo przeładowuje.
    Naczytałem gdzieś, że przy maksymalnym wciągnięciu grucha ma mieć podciśnienie ok 0,58bara. Po ustawieniu takiego wychylenia ( przy czym zostało już nie wiele gwintu na gruszce) nadal są przeładowania a zarazem nie doładowania na niskich obrotach.
    podaję logi z 003 008 i 011 przy rozgrzanym silniku na 3 biegu.

Proszę o pomoc w ustawieniu tej geometri, ponieważ już brak mi pomysłów na to by poprawnie ustawić geometrie i auto odzyskało swoją moc.

Logi:
    http://vaglog.rtnet.pl/bambus199102_177845.html
    http://vaglog.rtnet.pl/bambus199102_177844.html
    http://vaglog.rtnet.pl/bambus199102_177843.html
  • Texa Poland
  • Helpful post
    robi1214
    Level 31  
    Na wyłączonym silniku ściąg sztangę i ustaw ją tak abyś musiał ją wcisnąć ok. 1 mm. żeby weszła na trzpień.
  • Texa Poland
    domex32
    Moderator of Cars
    Wyciągnij to wszystko podjedz gdzieś gdzie regenerują turbiny, niech ustawią i sprawdza, im to zajmie minute a będzie pewność gdzie szukać usterki...

Tacie pogratuluj.
    bambus199102
    Level 11  
    robi1214 będzię ciężko bo mało miejsca by tak łapy tam wkładać ale spróbuje tak zrobić i wykonam ponowne logi. Domex32 - nie odwiedzam mechaników bo wszystko zostało stworzone przez ludzi i wszystko można zrobić samemu tylko potrzebna jest wiedza której szukam. Tata tej wiedzy nie posiada i nie ma co go hejtować tylko trzeba działać :)
    bandi21
    Level 30  
    Właśnie mechanicy to LUDZIE którzy te wiedzę mają.I to forum jest mechaniczne a nie budowlane.
    toku74
    Level 31  
    Ja tak zawsze sobie powtarzam: zarabiam- daj zarobić. Sprężarki naprawiają ci, którzy mają do tego osprzęt /jaki - już wiesz - usrtawienie gruszki/. Opony wymienia gumiarz, blacharkę robi blacharz itd. Ja robie tylko mechanikę. Staram się w tym temacie być na bierząco i robić to najlepiej jak potrafię. Czasami wychodzi, czasami zdarzają się "wpadki".
    Jak ktoś "robi wszystko" to na moje nie robi NIC.
    1.Wymontuj- zamontuj turbinę,
    2.;daj do warsztatu, gdzie ją naprawią /chyba, że masz na odwrót/ i ciesz się efektem.
    Pominąłeś jeden z etapów i masz efekt- nie działa.
    To nie jest pomoc, to jest stwierdzenie faktu. To jest coś na zasadzie : Heniu! Pompuje!? Tak! W rękę dmucha! Jest OK! I co. I nic. Jest d.pa. Wymontowałem- b.dobrze. Naprawiłem- myślałem, że dobrze. Okazało się ch......
    Nie jestem modem, ale ten temat nadaje się do "początkujących" pod tytułem "Ja wszystko sam".
    Meritum jest takie: ja się na naprawie sprężarek nie znam /znam zasadę działania teoretyczną i praktyczną/ , ale wiem, też, że do ich naprawy potrzeba specjalistycznejk wiedzy i sprzętu którego nie posiadam, bo go nie zmieszczę na warsztacie /mechanik samochodowy- tak mi się zdaje/. Na oponach się nie znam, więc gum nie robię, cylindrów nie szlifuję .... itd, itp.
    Daj do naprawy sprężarkę do wykfalifikowanego warsztaku, niech wyregulują.
    domex32
    Moderator of Cars
    bambus199102 wrote:
    Domex32 - nie odwiedzam mechaników bo wszystko zostało stworzone przez ludzi i wszystko można zrobić samemu

Nie świadomy jesteś tego co piszesz...

Jak wyważyć wirnik turbosprężarki bez maszyny, albo naprawić wtrysk?

Era wujków i szwagrów z ruskim kluczem dobiegła końca jakieś dobre 14 lat temu, kiedy wszedł na rynek CR, nawet my mechanicy posiłkujemy się maszynami w postaci wszelkiego rodzaju testerów diagnostycznych, a dopiero później usuwamy usterkę, a jeśli samy nie możemy zlecamy to wyspecjalizowanemu w danej dziedzinie serwisowi...

bambus199102 wrote:
    nie odwiedzam mechaników

Krzyż na drogę temu kto takie auto będzie miał naprawiać, po tych wszystkich próbach, a dojście do ładu zajmie dużo czasu i pochłonie sporo pieniędzy...
    majster10
    Level 10  
    koledzy mają rację ALE jeśli chcesz to;
    1 zakręć ją tak aby przy 1000 obr. miała 1000mbar.
    2 zrób logi i podaj
    3 zawór el.mag. bym podstawił drugi
    4sprawdź czy zaw.el.mag. nie ma cały czas pełnego zasilania (od 900 obr do 4000tys.)
    nie raz poprawiałem po chłopakach od regen.turbo bo przeładowywało
    sigwa18
    Level 39  
    Musisz kręcić tak żeby uzyskać 60% wysterowania N75 przy max wciśniętym gazie i ciśnieniu odpowiadającym ciśnieniu zadanemu dla 2000-2200 RPM teraz jest 50%. Czyli kręcisz robisz loga (najlepiej 4-5 bieg pedał w podłodze od 1500 rpm) i sprawdzasz czy się zbliżasz czy nie. Jak nie kręcisz w drugą stronę.
    domex32
    Moderator of Cars
    sigwa18 wrote:
    Musisz kręcić tak żeby uzyskać 60% wysterowania N75 przy max wciśniętym gazie i ciśnieniu odpowiadającym ciśnieniu zadanemu dla 2000-2200 RPM teraz jest 50%. Czyli kręcisz robisz loga (najlepiej 4-5 bieg pedał w podłodze od 1500 rpm) i sprawdzasz czy się zbliżasz czy nie. Jak nie kręcisz w drugą stronę.

No niby tak, ale uszkodzona grucha = często zapieczona geometria, a przy zacięciach zapomnij że trafisz w procenty.
    bambus199102
    Level 11  
    Witajcie.
    Dzięki za pomoc wszystkim zaangażowanym :) Po naprawdę wielu próbach udało się znaleźć położenie w którym turbo przestało przeładowywać ale nadal było czuć że to nie to samo.
    Wymiana gruszki na oryginalną pomogła. Auto wróciło do żywych a wszystkim tym którzy zniechęcali mnie do własnej naprawy serdecznie dziękuje za to że zmobilizowali mnie do tego by nie dać wam zarobić a samemu zrobić i mieć satysfakcję z tego. Pozdrawiam temat zamykam