Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirlpool AWT 2056-500 - Odpompowywanie wody, zalana łazienka.

iifad 29 Jun 2014 15:59 2682 4
    iifad
    Level 2  
    Witam, posiadam w/w pralkę, która sprawia nie lada kłopoty. Przede wszystkim:

1) Woda co prawda jest odpompowywana ale część z niej zostaje w bębnie i okropnie cuchnie. Sprawdziłem i wyczyściłem filtr - nie pomogło.

2) Skąd wiem że odpompowuje? Otóż, zawsze podczas odpompowania w umywalce (!) zbiera się niebotyczna ilość tej cuchnącej wody, która wylewa się z umywalki czego skutkiem jest zalana i śmierdząca łazienka.

Niestety kiepska ze mnie złota rączka i nie potrafię zdiagnozować o co może chodzić. Jak napisałem filtr został sprawdzony (nie był nawet aż tak brudny, nie wiem czy to ważne ale jak go odkręciłem to trochę wody się tam ulewało, tej śmierdzącej oczywiście), poza tym zalałem dwukrotnie kretem odpływ umywalki bo sądziłem, że może zatkana umywalka jest przyczyną tak znacznej ilości wody w zlewie. Niestety i to nie pomogło. Chciałbym się dowiedzieć czy jest coś co mógłbym zrobić sam czy też potrzebny tutaj jest raczej fachowiec. Nie wiem czy to coś zmienia ale wąż od pralki jest "podłączony" gdzieś za umywalką.

Z góry dzięki za odpowiedzi!
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    movzx
    Level 39  
    iifad wrote:
    czy też potrzebny tutaj jest raczej fachowiec
    Tak, ale hydraulik. Skoro woda pojawia się w umywalce, to znaczy że pralka próbuje ją odprowadzić ale nie ma dokąd.
    iifad
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedzi! Hydraulik ma być na dniach :)

@szypek72 - czy majstrowanie przy tym kubku może uszkodzić pralkę jak robi to ktoś zielony? Pytam bo nie wiem czy zrobić to samemu czy może poczekać już na hydraulika. Facet jest kimś znajomym więc myślę, ze bez problemu by mógł tam zajrzeć. Oczywiście jeśli to bezpieczne dla sprzętu mogę zrobić to sam żeby niepotrzebnie gitary nie zawracać.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account