Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40ES6100WXXH - błąd w oprogramowaniu?

29 Cze 2014 16:45 2187 13
  • Poziom 8  
    Witam forumowiczów. Jestem posiadaczem telewizora Samsung UE40ES6100WXXH. I mianowicie mam zamiar używać go do odbioru naziemnej telewizji (dvb-t). Gdy podłączam antenę, wchodzę w ustawienia i tu napotykam problem, bo gdy jestem na zakładce kanał i klikam dalej wyskakuje że funkcja nie jest dostępna. Tak samo jest gdy wejdę w system>ustawienia i klikam aby ustawienia się otworzyły, to wyskakuje komunikat - funkcja nie jest dostępna. Wiecie, czym może jest to spowodowane? Z góry dzięki.
  • Poziom 43  
    A wyszukałeś kanały w telewizorze?.
  • Poziom 8  
    Właśnie nie mogę tego zrobić bo wyświetla się funkcja nie jest dostępna. i nic nie mogę z tym zrobić :/ może ktoś się zna i wie jak to naprawić.

• Poziom 43  
    Telewizor nie ma przypadkiem włączonej jakieś blokady lub trybu hotelowego?
  • Poziom 43  
    No to reset tv do ustawień fabrycznych i zainstalować wszystko od nowa.
  • Poziom 8  
    a jak się robi reset do ustawień fabrycznych? trzeba wejść w menu serwisowe czy coś takiego?

• Poziom 43  
    Wchodzisz w memu tv, i tam gdzieś jako jedna z ostatnich opcji powinno być Przywróć Ustawienia Domyślne.
  • Poziom 8  
    sosarek napisał:
    a jak sprawdzić czy coś takiego jest w tym telewizorze włączone?

• Poziom 43  
    oadamos3 napisał:
    sosarek napisał:
    a jak sprawdzić czy coś takiego jest w tym telewizorze włączone?

Na początek sprawdź czy masz dostępne w menu tv inne opcje - chociażby przywracanie ustawień domyślnych - jeśli nie to będziemy myśleć dalej. W menu możesz regulować i zapisywać np.parametry obrazu i dźwięku?
  • Poziom 8  
    Nie widzę żadnej opcji w menu do zresetowania tv.

• Poziom 43  
    W System - Zabezpieczenia co masz? Na tych zdjęciach nic nie widać prócz tego,.
  • Poziom 8  
    Blokada Kanału- Wyłączone (blokada rodzicielska)
    Blokada klasyfikacji programów- (zezwolone wszystkie)
    Zmień kod pin
    i to wszystko
    a te zdjęcia wstawiłem żeby pokazać że np wszystkie w które mogę wejść świecą się napisy a kanał i ustawienia są na szaro.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Tutaj masz podobny wątek, ale szukaj w SM tylko opcji Factory Reset - nie zmieniaj nic więcej!
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2340392.html
  • Poziom 8  
    Dzięki wielkie za pomoc zrobiłem factory reset i już jest wszystko okej jeszcze raz dzięki.