Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire One 721 - Nie startuje na zasilaczu. Przebicie w gałęzi zasilania?

p1vo 29 Cze 2014 17:55 1065 5
  • #1 29 Cze 2014 17:55
    p1vo
    Poziom 10  

Witam!

Laptop po przejściach nagle sie wyłączył i ponownie nie chciał się uruchomić.

Włączył się na zasilaczu uniwersalnym ale zasilacz pyka co sugeruje obciążenie. Na oryginalnym zasilaczu nie reaguje w ogóle.

Podczas ładowania baterii tez występuje obciążenie na zasilaczu.
    Na baterii komputer się uruchamia.

Grzeją się mocno elementy U30 U39 oraz TC14 (osiągają temperaturę około 65 stopni)

Patrzyłem na schemat (ładowania i napiec) ale jestem lajkonikiem i potrzebuje jakiś wskazówek.

VAUX
    Przy zasilaczu oryginalnym brakuje zupełnie napiec przy U12 (samego układu brak na płycie)
    Przy uniwersalnym napięcia 3.3 i 5 sa.

Liczę ze Wasza wiedza pomoże naprawić tego lapka
    Z góry dzięki!

ps .Nie jestem w stanie zrobić próby przepięciowej ponieważ nie dysponuje zasilaczem serwisowym

ps2. płyta to SJV10-NL

0 5
  • #2 29 Cze 2014 18:09
    boro1234567
    Spec od komputerów

p1vo napisał:

Patrzyłem na schemat (ładowania i napiec) ale jestem lajkonikiem i potrzebuje jakiś wskazówek.

Jak Ci pomóc jak pojęcia nie masz, zasilacza nie masz?

0
  • #3 29 Cze 2014 19:10
    p1vo
    Poziom 10  

Zasilacz to nie jedyne narzędzie diagnostyczne.
    A patrząc na posty na forum to dobrze by bylo jakby każdy byl przynajmniej takim lajkonikiem :)
    W kazdym razie nie rozumiem jednego: po co Piszesz jeżeli nawet nie próbujesz pomoc?

Pozdrawiam

0
  • #4 29 Cze 2014 19:13
    boro1234567
    Spec od komputerów

p1vo napisał:

W kazdym razie nie rozumiem jednego: po co Piszesz jeżeli nawet nie próbujesz pomóc

Nie ma problemu, wykonaj pełną diagnostykę płyty, wrzuć wyniki pomiarów do analizy to z 98% prawdopodobieństwem podam Ci wymienić.

0
  • #5 29 Cze 2014 19:32
    slawmix1234
    Poziom 31  

p1vo napisał:
    Zasilacz to nie jedyne narzędzie diagnostyczne.

Niestety najważniejsze przynajmniej samoróbka jak mój z regulacją prądu i napięcia bo jak sobie wyobrażasz sprawdzenie czegokolwiek bez niego, np. jaki prąd pobiera płyta żeby wiedzieć co robić dalej

0
  • #6 29 Cze 2014 20:06
    p1vo
    Poziom 10  

ok. Wyposaze sie na dniach w takowy i sie odezwe.

Dzieki i pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów