Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia Spot + TP Link - Drugi router - Routery się kłócą?

29 Cze 2014 20:42 2811 8
  • Poziom 8  
    Witam, jestem posiadaczem routera Netia Spot. Łącze się przez ADSL ( Kabel telefoniczny leci do routera, komputer podłączony kablem LAN). Kiedy Netia Spot działa sam, wszystko jest ok, wszystkie urządzenia dostają adresy, łączą się z siecią. Po prostu wszystko hula. Chciałem jednak zwiększyć zasięg wifi, dołożyłem więc TP-Linka. Posiada on funkcję repeatera. I tu zaczynają się schody - kiedy dołożyłem TP-Linka wifi w domu zaczęło szaleć. Na lapkach działa, telefony nie chcą się łączyć. Tam gdzie łapie zasięg TP Linka urządzenia nie dostają adresu IP ( dostają tylko w pokoju gdzie jest Netia Spot) . Nie wiem co jest tego problemem. W TP linku skorzystałem z automatycznego "dopisania" sieci. Na TPL jest więc wykryta Netia spot. Wyłączyłem na nim DHCP, na Netii jest włączony. Nie mam już pomysłów co jest nie tak. Routery łącze oczywiście bezprzewodo. Wszystko działa jako jedna sieć, i sygnał jest rzeczywiście zwiększony, ale po prostu tam gdzie łapie zasięg TP Linka urządzenia nie chcą dostawać adresu IP. Na przykładzie androida jest zwiecha przy łączeniu się z siecią i komunikat " Trwa uzyskiwanie adresu IP" , w przypadku lapków jest "ograniczone" . Macie jakieś pomysły? Co mogłem zrobić nie tak? Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 8  
    TL WA730re
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 8  
    DHCP mam włączone na Netii Spot, do niej idzie kabel telefoniczny, więc założyłem, że to on będzie tym głównym, a TP-Link będzie wzmacniaczem. Tą instrukcję dostałem , robiłem tak jak jest tam napisane. Wyłączyłem DHCP na Netii Spot ale to i tak nie działało tak jak należy. Załączam plik by pokazać ustawienia DHCP Netii. Powiesz mi w takim razie jaki static dla takich ustawień powinien mieć TP-Link? https://obrazki.elektroda.pl/3447076500_1404070057.jpg

Chcę by TP-Link był wzmacniaczem, czyli musi pracować jako repeater, i mieć static . Dobrze myślę? Jaki więc powinien mieć ten static dla tak skonfigurowanego Netia Spota?
  • Poziom 8  
    Czyli DHCP na obywóch routerach. Ok, jak będę w domu to spróbuję tak. Tylko powiedz mi , czemu w tym kochanym NS mam włączone DHCP dla "LAN Bridge" z zakresem do 192.168.1.253 , i jeszcze "LAN Wireless " do 192.168.2.253. Rozumiem że muszę ograniczyć ten pierwszy - czyli "Lan Bridge" a ten "Lan Wireless" zostawić bez zmian?
  • Poziom 8  
    Dobra, dzięki wielkie. Wydaje się to najlogiczniejsze i prawidłowe rozwiązanie, niestety na razie nie ma mnie w domu, i dopiero bd mógł to sprawdzić za jakieś dwa tygodnie, ale od strony teoretycznej wygląda to prawidłowo. Zamykam, gdybym miał dalej jakieś problemy to będę się reklamował :D Pozdrowienia !