Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spadek prędkości internetu :(

29 Cze 2014 22:09 909 3
  • Poziom 11  
    Witam
    Od kilku dni mam spory problem, wymieniłem płytę główną na Gigabyte F2A88XN Wifi. Po zainstalowaniu wszystkich sterowników okazuje się iż predkość internetu bez znaczenia czy przez Wifi czy przez kabel spadła do + - 5mbit/s. Standardowo to 50mbit/s.
    Korygowałem już wartości przesyłu w manager urządzeń, zmieniałem wartości z 1gbit i Full lub Half Duplex - nic nie pomaga. Wymiana sterowników także.
    Zrobiłem format, na starcie niby wszystko ok, prędkość 45mbit, po zainstalowaniu sterowników do chipsetu sytuacja się powtarza. Co robić dalej?? Wszystkie inne urządzenia, które komunikują się z routerem działają poprawnie, internet działa bez zarzutu. Uszkodzona płyta??
    Zainstalowałem także kartę Wifi - dongle na USB, podobnie, transfer bardzo słaby do 5mbit/s.
    Wywaliłem program antywirusowy, bez zmian ...
    Dodam tylko iż upload jest na stałym poziomie 35-40mbit/s
    Brakuje mi już pomysłów, może ktoś miał podobny problem ....
  • Poziom 25  
    Proponuje użyć MBAM(Malware Bytes Anti Malware)
    Może sterowniki są do d... albo źle je instalujesz?
  • Poziom 11  
    kolego @problem.z.ko
    Przeskanowałem kompa, nic nie ma, czysto. Sterownika nie da się źle zainstalować, no chyba że ktoś bardzo chce. Przed chwilą jeszcze raz usunąłem sterownik od karty sieciowej i zainstalowałem wprost z strony Realtek.
    Czy chipset może mieć na to wpływ? Po pierwszym uruchomieniu i postawieniu sterownika tylko od karty sieciowej wszystko poszło, jak doinstalowałem resztę to już problem ....
  • Poziom 30  
    Sam podałeś co jest problemem ;) są nim sterowniki do płyty głównej tylko jakie (od karty sieciowej, chipsetu, inne?). Teraz pytanie czy wszystkie czy ten konkretny który zainstalowałeś. Spróbuj odinstalować sterowniki które posiadasz po kolei, i zobacz po każdym czy prędkość internetu wróci, jeżeli tak, to spróbuj zainstalować jakiś inny sterownik (inny niż ten co masz) może bezpośrednio od producenta danego modułu (zazwyczaj każdy do swojego modułu umieszcza sterownik na swojej stronie internetowej)