Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - instalacja z wykorzystaniem innego klucza

kecajs 29 Cze 2014 23:39 3276 13
  • #1 29 Cze 2014 23:39
    kecajs
    Poziom 17  

Witam,
    tak się zastanawiam, czysto teoretycznie ofc, co może się stać, gdy ktoś zainstaluje Windowsa 7 Home Premium podając mój kod. Mam zainstalowany system, a ktoś podpatrzy mój kod i go wykorzysta przykładowo. Co wtedy się może stać z systemem? Czy druga kopia zostanie w ogóle aktywowana i czy ta pierwsza kopia będzie miała jakieś problemy, np. wyświetlą się jakieś komunikaty, czy też będę problemy a automatyczną aktualizacją? Oczywiście, nie poruszam tu kwestii legalności. Mam tylko wrażenie, że koleś skubnął mój kod i zastanawiam się, czy mam się czegoś spodziewać ze strony mojego systemu, czy tylko on będzie miał jakieś przeboje?
    Pozdrawiam

0 13
  • Pomocny post
    #2 30 Cze 2014 07:55
    conan02

Poziom 29  

Serwer powinien mu odrzucić aktywację.

0
  • #3 30 Cze 2014 09:19
    kecajs
    Poziom 17  

No i git! Dzięki :)

0
  • Pomocny post
    #4 30 Cze 2014 09:21
    krakarak
    Poziom 39  

Nie jest git, bo kopia zostanie aktywowana bez problemów. Sprawdzane.

0
  • Pomocny post
    #5 30 Cze 2014 09:25
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

kecajs napisał:
    Serwer powinien mu odrzucić aktywację

Klucz przyjmie bez problemu. Zaczną się schody jak wyczerpie się limit aktywacji.

0
  • Pomocny post
    #6 30 Cze 2014 09:50
    conan02

Poziom 29  

Po aktywacji na innym sprzęcie powinno wywalić, przynajmniej jakiś czas temu tak było, chyba, że teraz nie pilnują aktualizacji danych zarejestrowanych maszyn na serwerach.
    U mnie w pracy były win7 i na drugi dzień nie dało się aktywować systemu na drugim laptopie z tej samej serii na użytym już kluczu. Jeden komputer i jeden klucz.
    Poza tym przy aktualizacji wywali komunikat, że użytkownik mógł paść ofiarą pirackiego oprogramowania.

0
  • #7 30 Cze 2014 10:57
    kecajs
    Poziom 17  

Ale te informacje i problemy będzie miał ten drugi użytkownik, a nie ja???

0
  • Pomocny post
    #8 30 Cze 2014 12:28
    krakarak
    Poziom 39  

Jeśli problemy to "ten drugi".

0
  • #9 30 Cze 2014 12:49
    kecajs
    Poziom 17  

No to ok, dzieki :)

0
  • #10 30 Cze 2014 14:35
    Matuzalem

Poziom 43  

krakarak napisał:
    Jeśli problemy to "ten drugi".

Czyżby?
    Zawsze miałem wrażenie, że po takiej zabawie jaka jest w poscie otwierającym opisana, to system na obu stacjach przestaje być legalny - z wszelkimi tego faktu konsekwencjami (dla obu Użytkowników).

0
  • Pomocny post
    #11 30 Cze 2014 14:54
    conan02

Poziom 29  

Ale pozostaje możliwość aktywacji telefonicznie z podaniem dodatkowych numerów serii z naklejki. Też to przerabiałem po wymianie płyty głównej (zmiana nr BIOS i MAC karty LAN) co wymusiło reaktywację, nie poszła z automatu, ale po podaniu danych uzupełniających przez telefon system został aktywowany. Zawsze mając oryginalną naklejkę jest się w lepszej pozycji do obrony. Jeśli do tego jest jeszcze dowód zakupu to już bezboleśnie.

0
  • #12 30 Cze 2014 16:07
    kecajs
    Poziom 17  

Czyli jak coś będzie mi się działo, to muszę się z tym wozić :( Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie

0
  • Pomocny post
    #13 30 Cze 2014 18:09
    irek6311
    Poziom 33  

Fakturę czy paragon zakupu systemu trzymaj w pewnym miejscu a dla spokojności skan zrób i na HDD czy płycie go umieść ,
    przerabiałem już problem z aktywacją Windows i bez udokumentowania legalności Windows nici były by z ponownej aktywacji .

0
  • #14 30 Cze 2014 18:25
    kecajs
    Poziom 17  

OK, dzięki za wyjaśnienia :)
    Temat raczej wyczerpany - zamykam.

0