Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI GE620dx - Problem z dyskiem twardym w laptopie

SphunaR 30 Cze 2014 00:18 1995 12
  • #1 30 Cze 2014 00:18
    SphunaR
    Poziom 8  

Witam.
    Podłączyłem pod USB czytnik kart pamięci z włożoną do niego kartą. Chciałem ją sformatować przy pomocy HP USB Disk Storage Format Tool. Program się zawiesił. Po chwili znikła tapeta (ekran zrobił się czarny), program zaczął działać i wyskoczył BSOD ten z W8. Po zebraniu danych komputer się zrestartował i pojawił się komunikat:
    Realtek PCI Express Gigabit Ethernet Controller Series v2.26 (090219)
    PXE-E61 media Test Failure check cable
    PXE-MOF: Exiting PxE ROM
    Reboot and select proper Boot device or insert Boot media in selected Boot device and press a key.
    Wyciągnąłem czytnik, był dość ciepły, a karta gorąca. Jak się okazało jest pęknięta przez środek.
    Niestety ciągle pojawia się ten błąd co wyżej.
    Sprawdzałem ustawienia w biosie, wszystko jest OK, dysk jest normalnie wykrywany, ale mimo wszystko z niego nie bootuje. Ikona dysku normalnie mruga, że dysk działa.

Przy próbie naprawy Windowsa z USB wyskakuje komunikat, że dysk na którym jest zainstalowany Windows jest zablokowany.

Co w takim razie mogło się stać?

0 12
  • #2 30 Cze 2014 00:38
    sosarek

Poziom 43  

Ten komunikat oznacza że w Biosie masz włączone bootowanie z karty sieciowej, zmień na HDD i powinno wrócić do normy.

0
  • #3 30 Cze 2014 00:41
    SphunaR
    Poziom 8  

To było tylko za pierwszym razem, od razu po błędzie.
    Zmiana bootowania na dysk twardy kończy się komunikatem "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key".

0
  • #4 30 Cze 2014 00:45
    sosarek

Poziom 43  

Sprawdź jeszcze opcję SecureBoot i UEFI(nie pamiętam dokładnej nazwy odpowiedzialnej za to).

0
  • #5 30 Cze 2014 00:50
    SphunaR
    Poziom 8  

Laptop sprzed ery W8. Nie mam w biosie opcji związanych z UEFI i samego UEFI.

0
  • #6 30 Cze 2014 08:12
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź czy widziany jest dysk i profilaktycznie załącz odczyt jego SMART na forum.

0
  • #7 30 Cze 2014 10:58
    SphunaR
    Poziom 8  

Przy uruchomieniu spod XP mini nie wykrywa rozmiaru partycji systemowej C, a po włączeniu jej pojawia się, że nie jest sformatowana i czy sformatować.
    Partycja D działa normalnie.

SMART

0
  • #8 30 Cze 2014 11:05
    mbo

Sprawdź czy DMDE widzi partycję i dane na niej.

0
  • #9 30 Cze 2014 11:26
    SphunaR
    Poziom 8  

Tak, widzi. Da się ją otworzyć przez DMDE. I dane da się normalnie skopiować.
    Screen z programu:

0
  • #10 30 Cze 2014 11:38
    mbo

Przywróć więc tą partycje z poziomu DMDE (przycisk wstaw).

0
  • #11 30 Cze 2014 15:17
    SphunaR
    Poziom 8  

Po kliknięciu wstaw pojawia się komunikat:
    Rozumiem, że mam kliknąć usuń - tylko czy nie nadpisze/usunie to danych na tej partycji?
    I skąd wzięło się FAT32 o rozmiarze 34.4GB?

Dodano po 3 [godziny] 28 [minuty]:

Przy pomocy TestDisk przywróciłem partycje - jest już normalnie wczytywana i widziana przez system, da się ją uruchomić.
    Po uruchomieniu komputera wyskakiwał błąd "Menadżer rozruchu systemu Windows - stan 0xc000000e" - naprawiłem więc bootsector - poszło dalej.
    Wszystko się już ładuje, ale w momencie gdy ma się pojawić okno logowania wyskakuje jakiś BSOD. Jak w tym momencie sprawdzić o co tam chodzi?

0
  • #12 30 Cze 2014 17:13
    Testerrr
    Poziom 25  

No to może łaskawie najpierw pokażesz co widzi DMDE po tej rekonstrukcji, którą zrobiłeś w TestDisk?

Rozumiem, że ten Bsod tylko zdazy mignac i od razu reset? Jesli tak to wygląda jak klasyk 0x7b, a wiec sterownik od kontrolera sata sie nie laduje. Dokładne zdiagnozowanie nie jest wcale takie proste jakby się wydawało. Upewnij się czy w komputerze są te same ustawienia co wcześniej - chociażby wlasnie pod kątem pracy kontrolera dysku.
    Dwa - skoro miales uszkodzony PBR, to mozliwe, ze jest i walniety boot strap w mbr.
    Jezeli to nie pomoze - mozna uruchomić chkdsk.
    Jezeli i te metody zawioda - to zostaje automatyczne naprawianie problemow przy rozruchu w windows RE - przydalby sie wtedy log z tego narzedzia.

0
  • #13 09 Lis 2017 22:31
    SphunaR
    Poziom 8  

Komputer został oddany na gwarancji - wymienili płytę główną, dysk i coś tam jeszcze.

0