Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA EGH 3.3 - Kuchenka AMICA EGH 3.3 nie działają grzałki

adammikolajek 30 Cze 2014 09:01 9525 4
  • #1 30 Cze 2014 09:01
    adammikolajek
    Poziom 2  

Dzień dobry,
    mam problem z piekarnikiem w Amice EGH 3.3 (kuchnia zabudowana).
    Przestały działać grzałki termoobiegu i dolna. Górne grzałki działają. Zegar działa, nastawienia czasowe i wszystkie funkcje w zegarze działają. Po włączeniu termoobiegu i dolnej grzałki włącza się lampka pokazująca grzanie, przy termoobiegu włącza się wentylator. Tylko grzałki nie grzeją.
    Wymieniłem grzałki ale nic się nie zmieniło. Został chyba przekaźnik.
    Możecie mi w jakiś przystępny sposób wytłumaczyć jak sprawdzić i wymienić przekaźniki?

0 4
  • #2 30 Cze 2014 17:09
    skryn
    Admin grupy AGD

Jaki tam zegar jest? Możesz foto tablicy wkleić (może być zrobione telefonem)?

Na przyszłość proszę podawać pełny typ urządzenia lub kod produktu z tabliczki znamionowej. Będziesz miał szybszą podpowiedź i obędzie się bez zadawania dodatkowych pytań, tak, jak moje powyższe.

0
  • #3 01 Lip 2014 21:37
    adammikolajek
    Poziom 2  

AMICA EGH 3.3 - Kuchenka AMICA EGH 3.3 nie działają grzałki

Nie mam pojęcia jaki to dokładnie typ. Nie widzę nigdzie tabliczki. Kuchenka jest zabudowana i to dosyć nieszczęśliwie. Z powodu niesterannie zamontowanego dojścia gazu, trzeba ją wyciągać razem z szafką i szafką sąsiednią. Sporo zamieszania. Mam nadzieję, że rozpoznasz typ kuchenki z załączonego zdjęcia.

2
  • #4 13 Sie 2014 11:48
    adammikolajek
    Poziom 2  

Wczoraj ponownie rozkręciłem kuchenkę. Brak termoobiegu jest jednak uciążliwy.
    Załączam zdjęcie naklejki ze specyfikacją kuchenki oraz zdjęcie tyłu zegara. Na ostatnim zdjęciu jest przykrywka obudowy, która jest okopcona od środka.
    Będę wdzięczny za pomysły co i jak sprawdzić.

1
  • #5 07 Gru 2014 14:12
    adammikolajek
    Poziom 2  

Minęły 4 miesiące a kuchanka dalej nie działa :(
    Dziś wymieniłem przełącznik funkcji. Niestety nic się nie zmieniło. Dolna grzałka i termoobieg dalej nie działają.
    Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi ale po włączeniu tych funkcji kuchenka wydaje dziwne dźwięki. Wydaje mi się jednak, że taki chrobot był również wtedy gdy kuchanka jeszcze działała.
    Czy ktoś ma pomysł co mam zrobić aby kuchenka zaczeła działać?
    Idą święta, czas robić pierniki na choinkę.
    Działa górny grzejnik i grill. Dolny grzejnik i grzejnik termoobiegu i przełączik finkcji wymienione na nowe.
    Kuchenka to typ 3.43 a nie 3.3 jak napisałem w tytule.
    Pozdrawiam
    Adam

1