Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens EI645BV17E - Płyta indukcyjna nie działa bez piearnika

30 Cze 2014 10:48 2037 5
 • Poziom 18  
  Witam!
  Kupiłem płytę indukcyjną Siemens EI645BV17E. Niestety działa ona jedynie jeśli jest podłączona do piekarnika, którego ja nie posiadam. Monterzy próbowali podłączyć płyte "na krótko" i było zasilanie, ale wyświetla się ciągle błąd F0 co w/g instrukcji oznacza "internal error". Niestety nie mogę już płyty reklamować bo nie mam oryginalnego opakowania oraz odcięta jest koncówka.
  Jest sposób aby uruchomić płytę bez piekarnika?łł
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 38  
  Nie da się. W grę w chodzi tylko wymiana płytki sterującej (albo przeprogramowanie, ale to w warunkach domowych nierealne). Pozostaje jeszcze "drobiazg" w stylu braku nadruku sensora I/O, ale to tylko niedogodność w użytkowaniu.
 • Poziom 18  
  A jakie zadanie ma takie nadruk I/O? Kto mógłby taką płytę przeprogramować?
 • Poziom 38  
  Trochę się pospieszyłem ;) Nadruk nie ma żadnego znaczenia, pokazuje gdzie jest sensor - dla wygody użytkownika. W przypadku tej płytki sensor I/O nie jest montowany, więc nawet przeprogramowanie nic by nie dało.
  Kto mógłby przeprogramować? Producent płytki albo fabryka BSH, serwis raczej nie ma takiej możliwości.
  Pozostaje jedynie wymiana płytki interface'u - oczywiście trzeba dobrać wariant do konkretnej indukcji.
 • Poziom 18  
  Serdecznie dziękuje za odpowiedź. Niestety jestem kompletnym laikiem w tym temacie. O co chodzi z tą wymiana płytki interface'u? Czy to droga zabawa? Gdzie mozna coś takiego zrobić i czy płyta bedzie funkcjonowala 100% bezproblemowo?
 • Poziom 38  
  Interface z innego modelu, byleby opisy na szkle pasowały (chyba że Ci to nie przeszkadza) i nie było problemów z komunikacją z modułem mocy.
  Gdzie? W serwisie, jeśli zechcą się w to bawić.
  Ile? Nie mam pojęcia :(
  Czy będzie funkcjonowała 100% bezproblemowo? Zależy jaki interface przypasuje - możesz na przykład utracić funkcjonalność "bridge mode".