Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens EI645BV17E - Płyta indukcyjna nie działa bez piearnika

30 Cze 2014 10:48 2037 5
  • Poziom 18  
    Witam!
    Kupiłem płytę indukcyjną Siemens EI645BV17E. Niestety działa ona jedynie jeśli jest podłączona do piekarnika, którego ja nie posiadam. Monterzy próbowali podłączyć płyte "na krótko" i było zasilanie, ale wyświetla się ciągle błąd F0 co w/g instrukcji oznacza "internal error". Niestety nie mogę już płyty reklamować bo nie mam oryginalnego opakowania oraz odcięta jest koncówka.
    Jest sposób aby uruchomić płytę bez piekarnika?łł
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Nie da się. W grę w chodzi tylko wymiana płytki sterującej (albo przeprogramowanie, ale to w warunkach domowych nierealne). Pozostaje jeszcze "drobiazg" w stylu braku nadruku sensora I/O, ale to tylko niedogodność w użytkowaniu.
  • Poziom 18  
    A jakie zadanie ma takie nadruk I/O? Kto mógłby taką płytę przeprogramować?
  • Poziom 38  
    Trochę się pospieszyłem ;) Nadruk nie ma żadnego znaczenia, pokazuje gdzie jest sensor - dla wygody użytkownika. W przypadku tej płytki sensor I/O nie jest montowany, więc nawet przeprogramowanie nic by nie dało.
    Kto mógłby przeprogramować? Producent płytki albo fabryka BSH, serwis raczej nie ma takiej możliwości.
    Pozostaje jedynie wymiana płytki interface'u - oczywiście trzeba dobrać wariant do konkretnej indukcji.
  • Poziom 18  
    Serdecznie dziękuje za odpowiedź. Niestety jestem kompletnym laikiem w tym temacie. O co chodzi z tą wymiana płytki interface'u? Czy to droga zabawa? Gdzie mozna coś takiego zrobić i czy płyta bedzie funkcjonowala 100% bezproblemowo?
  • Poziom 38  
    Interface z innego modelu, byleby opisy na szkle pasowały (chyba że Ci to nie przeszkadza) i nie było problemów z komunikacją z modułem mocy.
    Gdzie? W serwisie, jeśli zechcą się w to bawić.
    Ile? Nie mam pojęcia :(
    Czy będzie funkcjonowała 100% bezproblemowo? Zależy jaki interface przypasuje - możesz na przykład utracić funkcjonalność "bridge mode".