Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio 2027 - Przekoszenie obrazu kopii, Przesunięcie obrazu drugiej stron

30 Cze 2014 13:27 1173 3
  • Poziom 10  
    Witam
    Proszę o pomoc. Mam kopiarkę Ricoh Aficio 2027. Wydruki z komputera wychodzą idealne, tak jedno jak i dwustronne. Problemy są przy kopiowaniu. Pierwszy to skrzywienie obrazu. Góra obrazu pochylona bliżej prawej krawędzi kartki niż dół o ok 3 mm. Ewidentnie wskazuje to na optykę. Niestety nie widzę, po zdjęciu szyby, jakichkolwiek możliwości regulacji. Jak można to skrzywienie skorygować? Drugi problem, to przesunięcie obrazu przy tworzeniu kopii dwustronnej z oryginałów jednostronnych. Niezależnie, czy z podajnika, czy z szyby. Przesunięta o około 0,5 cm jest kopia kartki skanowanej jako druga a drukowanej jako pierwsza. Kopiarka najpierw tworzy kopię strony skanowanej jako druga, czyli tą która w mojej kopiarce ma przesunięty obraz w lewą stronę. Jaki parametr w trybie serwisowym pozwala to skorygować?
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    czy przekos jest z podajnika dokumentów i z szyby czy tylko z podajnika

Co do przesunięcia drugiej strony w stosunku do pierwszej to powinno dać się zmienić w narzędziach uzytkownika - kopiarka - edycja.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    obwieszony skaner , chwyć od spodu po lewej stronie za skaner i pociągnij do góry , powinno pomóc z przekosem
  • Poziom 10  
    Janusz.P Marcin_4321 Obie porady, po zastosowaniu, dały oczekiwany efekt. Bardzo dziękuję za pomoc i szybki odzew. Odpowiadam dopiero teraz, bo dopiero od godziny mogę się tym zająć. Są jeszcze niewielkie niedokładności co do registracji i szerokości obrazu na jednej ze stron przy kopiowaniu oryginału dwustronnego, ale może jakoś sobie z tym poradzę.
    Czy ktoś dysponuje, i może udostępnić jakiś, możliwie prosty, poradnik opisujący dostępne regulacje obrazu w tym modelu kopiarki?
    Jak dla mnie, to kwestia wielu prób i błędów.
    Jeszcze raz serdeczne dzięki.